אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרסום ראשון: הפניקס רכשה עוד 4.6% מאקסלנס מאלטשולר-שחם תמורת 43.3 מיליון שקל צילום: אבי ולדמן

פרסום ראשון: הפניקס רכשה עוד 4.6% מאקסלנס מאלטשולר-שחם תמורת 43.3 מיליון שקל

אלטשולר-שחם מחזיק עדיין 5% מאקסלנס דרך קופות הגמל. גלעד אלטשולר: "אקסלנס הוא עסק יציב שמנוהל יוצא מן הכלל"

24.11.2009, 17:34 | רחלי בינדמן וגיל קליאן

הפניקסהודיעה היום (ג') על רכישת עוד כ-4.6% ממניות אקסלנס בעיסקה מחוץ לבורסה. הפניקס שילמה על כ-779 אלף מניות מחיר של 55.55 שקל למניה, ובסך הכל ביצעה את הרכישה בהיקף כספי של 43.3 מיליון שקל.

ל"כלכליסט" נודע כי הרכישה בוצעה מידי חשבון הנוסרו (כסף עצמי) של בית ההשקעות אלטשולר שחם. 

לאחר השלמת הרכישה מחזיקה הפניקס ב-65% ממניות אקסלנס. בידי אלטשולר שחם עוד 5% מבית ההשקעות אקסלנס הנמצאים בקופות הגמל שלה.

מניית אקסלנס סגרה היום את המסחר במחיר של 57.3 שקל למניה, כך שהעיסקה בוצעה בדיסקאונט של כ-3% על מחיר השוק.

לפני מספר חודשים נחתם הסכם פשרה בין מייסדי בית ההשקעות, רוני בירם וגילי דוטש לבין הפניקס לאחר סכסוך שנתגלע בין הצדדים בדבר גובה תמורת רכישת השליטה בבית ההשקעות. במסגרת הסכם הפשרה צפויה הפניקס להעביר בהדרגה את כספי התמורה כך שבסופו של יום היא תחזיק 80% מהשליטה בבית ההשקעות. כעת, עם רכישת המניות מידי אלטשולר יגדל גרעין השליטה לכ-85%.

עבור הפניקס, שמאמינה בבית ההשקעות ומחזיקה בשליטה בו (ולפיכך יכולה אולי אף למכור אותו ביום מן הימים) מדובר במהלך הגיוני. גילעד אלטשולר הסביר את המניע שלן למכירה: "מכרנו רק את האחזקות שלנו בנוסטרו ויש לנו עוד אחזקות של כ-5% בקופות של העמיתים בהם לא נגענו. אקסלנס הוא עסק יציב, הדוחות שלו היו מצויינים, הוא מנוהל יוצא מן הכלל אבל צרכים פנימיים שלנו הובילו אותו למכור"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות