אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דלק ישראל: צניחה של 78% ברווח הנקי ברבעון השלישי

דלק ישראל: צניחה של 78% ברווח הנקי ברבעון השלישי

זאת לעומת התקופה המקבילה אשתקד. הירידה נובעת מעליית מדד המחירים לצרכן - אליו צמוד החוב של החברה

24.11.2009, 17:50 | סיון איזסקו

חברת דלק ישראל, מפעילת רשת תחנות הדלק "דלק", חנויות הנוחות מנטה ומסוף יבוא וניפוק הדלקים פי גלילות, חתמה את הרבעון השלישי של השנה ברווח נקי של 7.25 מיליון שקל – צניחה של 78% לעומת הרווח הנקי אותו הציגה החברה בתקופה המקבילה אשתקד.

הרקע לצניחה ברווח הנקי הוא הוצאות המימון של החברה שעלו ב-58.7% לכ-59 מיליון שקל. העלייה בהוצאות המימון נבעה מעליית מדד המחירים לצרכן – אליו צמוד החוב של החברה – בשיעור של 2.4% במהלך הרבעון השלישי של השנה, וכן נבע מהגידול בהוצאות כתוצאה מהגדל היקף החוב של החברה.

מגזר תחנות התדלוק וחנויות הנוחות הניב לחברה רווח תפעולי של 55.5 מיליון שקל, גידול של 12% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. החברה מציינת כי במגזר תחנות התדלוק והמסחר נרשם גידול כמותי במכירות הדלקים בשיעור של כ-2% בתקופת הדו"ח ביחס לתקופה המקבילה אשתקד, וזאת למרות הקיטון בצריכה במשק בשיעור של כ-1%.

פעילות פי גלילות הניבה לחברה רווח תפעולי של 10.4 מיליון שקל ברבעון, בדומה לרווח שנבע מהמגזר בתקופה המקבילה אשתקד.

מגזר השיווק הישיר של דלקים למוסדות ממשיך להפגין חולשה והרווח התפעולי ממגזר זה הסתכם בכ-24.8 מיליון שקל, צניחה של כ-40% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. החברה מסבירה כי הירידה ברווחיות ממגזר זה נובעת מהחלטת החברה להמשיך ולצמצם באופן סלקטיבי את מכירותיה ללקוחות בעלי רמות סיכון גבוהה, ללקוחות עם שיעורי רווחיות נמוכים וללקוחות עם הסכמי התקשרות קצרים.

לדברי דוד קמיניץ, מנכ"ל דלק ישראל: "דלק ישראל נמצאת במגמה מתמשכת של פיתוח וצמיחה. אנו רואים גידול ברווחיות של 12% במתחמי התדלוק והמסחר, גידול בפעילות של החברה בתחום מכירת הדלקים וחנויות הנוחות וצמצום מכוון בפעילות השיווק הישיר ללקוחות בעלי רמות סיכון גבוהות. בכוונתנו להמשיך ביישום האסטרטגיה העסקית של החברה המתבטאת בהמשך רכישת תחנות תדלוק, הקמת מתחמי תדלוק חדשים, הרחבת רשת חנויות הנוחות והעברת מתחמים להפעלה עצמית. לצד אסטרטגיה זו החברה מצמצמת באופן יזום וסלקטיבי את פעילותה בשיווק הישיר למגזרים מסוכנים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות