אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרסום ראשון - לאחר פחות משנתיים: bmi מפסיקה לטוס לישראל צילום: בלומברג

פרסום ראשון - לאחר פחות משנתיים: bmi מפסיקה לטוס לישראל

חברת התעופה הבריטית צפויה להפסיק בינואר 2010 את פעילותה בקו לונדון-ת"א; מדובר בהחלטה מפתיעה, לאור ההצלחה לה זכתה החברה בארץ; bmi: "מדובר בחלק ממהלך כולל שמוביל קונצרן לופטהנזה להבראת החברה"

25.11.2009, 14:02 | יסמין גיל

bmi מפסיקה לטוס לישראל, כך נודע ל"כלכליסט". חברת התעופה הבריטית שהחלה להפעיל קו בין תל אביב ללונדון במרץ 2008, אז עם טיסה יומית אחת, ובמרץ השנה הכפילה את התדירויות לשתי טיסות יומיות, צפויה להפסיק את פעילותה בינואר 2010. מדובר בהחלטה מפתיעה, לאור ההצלחה שלה זכתה החברה בארץ.

bmi, חברת התעופה השנייה מבחינת נפח הפעילות בנמל התעופה הית'רו שבלונדון, הגדילה ושיפרה את פעילותה בקו לישראל מאז שנכנסה אליו לפני פחות משנתיים. מלבד הגדלת התדירויות היומיות, היא אף שידרגה את המטוס שפועל על הקו, מאיירבוס 321 שבו 149 מושבים בשתי מחלקות, לאיירבוס 330 שבו 218 מושבים בשלוש מחלקות. לאחרונה הודיעה כי תבטל שתי טיסות שבועיות במהלך החורף, וכיום היא מפעילה 12 טיסות שבועיות בין נתב"ג להית'רו.

bmi חברה בברית התעופה הגדולה בעולם, Star Alliance, ובנובמבר עברה לבעלות מלאה של קונצרן לופטהנזה, לאחר שהאחרון רכש את 20% המניות הנותרות בחברה הבריטית מחברת SAS הסקנדינבית. הקונצרן הגרמני אף מינה מנכ"ל חדש לחברה, וולפגנג פרוק-שאוור.

מ-bmi בישראל אישרו כי אכן החברה תפסיק להפעיל את הקו החל מה-10 בינואר 2010. עוד מסרו בתגובה כי "למרות הביצועים המצוינים בקו והנגיסה המשמעותית בנתח השוק, סגירת הקו לתל אביב היא חלק ממהלך כולל שמוביל קונצרן לופטהנזה להבראת bmi".

לגבי רוכשי הכרטיסים, נמסר כי "המוקד הטלפוני העולמי של החברה יצור קשר עם הלקוחות ויציע להם החזר כספי מלא או העברה לחברה אחרת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
הזדמנות לישראייר לטוס להיתרו
הרי BMI יוצגה בישראל על ידי חברת אופן סקיי מקבוצת ישראייר וכאשר BMI התחילו לטוס לארץ לפני כשנתיים, ישראייר הפסיקה את טיסות השכר שלה ללונדון ובמקום זה רכשה מקומות בטיסות BMI ושיווקה אותם דרך יוניטל ויוסי טורס- נכון מקבוצת ישראייר ישראייר כל הזמן רצתה לקבל SLOT (זכות להמראה/נחיתה)בשדה התעופה היתרו חינם מממשלת בריטניה למרות ש SLOT שייך לחברות התעופה. אולי עכשיו BMI תמכור לישראייר (שמלפני חודש היא חברה ציבורית עם גב פיננסי חזק- אי.די.בי!!) את ה SLOTS שהיא מוותרת עליהם בעקבות ביטול הקו לישראל- וישראייר תוכל לטוס להיתרו
אפרים  |  25.11.09
לכל התגובות