אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין תכפיל את השקעה בהגנת הסביבה ל-450 מיליארד דולר צילום: בלומברג

סין תכפיל את השקעה בהגנת הסביבה ל-450 מיליארד דולר

ההשקעה תתפרס על פני חמש שנים, עד 2015. סין כיום היא המדינה המובילה בעולם בפליטת גזי חממה. תנסה לפתח הפקת אנרגיה מרוח, אנרגיה גרעינית ואנרגיה גיאותרמית

25.11.2009, 15:01 | בלומברג

סין, המובילה בעולם בפליטת גזי חממה, מתכננת להכפיל את ההוצאה שלה על הגנת הסביבה בחמש השנים הקרובות עד 2015. כך מדווח העיתון "שנגחאי סקיוריטיז ניוז". סין עשויה להשקיע 3.1 טריליון יואן (454 מיליארד דולר) במשך התקופה, לעומת 1.4 טריליון יואן שהוקצו לתקופה 2006-2010, לדברי מקור אנונימי מהמשרד להגנה סביבתית.

סין, הנתונה ללחץ אמריקאי לקבוע יעדים לפסגת קופנהגן להתחממות גלובלית בחודש הבא, הודיעה בספטמבר כי תפחית את שיעור הפליטות ליחידת צמיחה כלכלית עד שנת 2020. אתמול הודיע האו"ם כי גזי החממה עלו לריכוזי שיא בשנה שעברה.

"הכפלת התקציב היא מעבר לציפיות שלנו", אמר יאן ביאו, אנליסט מסנצ'ורי סקיוריטיז משנזן. "הגדלת ההוצאה תסייע ליצרני הציוד בתחומי הטיפול במים ובקרת זיהום אוויר ולמפתחים במגזר האנרגיה המתחדשת".

ערך התפוקה של תעשיית הגנת הסביבה עשוי לרשום גידול שנתי של 15%-20%. הממשלה בסין בוחנת אפשרויות של תמריצי מס למגזר, לפי הדיווח.

בתחילת השבוע הודיעה נציבות הפיתוח והרפורמה של בייג'ינג כי היא מתכננת לבנות תחנת כוח סולרית של 70 מגה-וואט כחלק מהתמקדות העיר בהרחבת השימוש באנרגיה חלופית. הממשלה תפתח הפקת אנרגיה מרוח, אנרגיה גרעינית ואנרגיה גיאותרמית, לדברי הנציבות.

מכוניות חשמליות

חברת צ'יינה נשיונל אופשור אויל, מפיקת הנפט השלישית בגודלה במדינה, עשויה להקים רשת תחנות הטענת סוללות למכוניות חשמליות בסין, שוק המכוניות השני בגודלו בעולם. כך אמר בתחילת החודש שן ליאנוון, מנהל אסטרטגיה תאגידית בצ'יינה נשיונל אופשור אויל.

סין תומכת בהשקעת יצרניות הרכב במכוניות המונעות באנרגיה חלופית כדי לבלום את ייבוא הנפט, לצמצם את הזיהום ולסייע ליצרניות הרכב לעמוד בתחרות מול ג'נרל מוטורס וטויוטה מוטור הזרות.

צ'רי אוטומוביל, הגדולה מבין חברות המכוניות המייצרות את מותגיהן-שלהן בסין, תתחיל למכור את הדגם החשמלי הראשון שלה בסביבות יוני 2010.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות