אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר בטרומית: תבוטל המגבלה על מספר השותפים בשותפויות עורכי דין ורואי חשבון צילום: אלכס קולומויסקי

אושר בטרומית: תבוטל המגבלה על מספר השותפים בשותפויות עורכי דין ורואי חשבון

החוק הקיים כיום מגביל את מספר השותפים המקסימלי המותר לחמישים בלבד. ח"כ יריב לוין: "הגבלת מספר השותפים בשותפות מקצועית הינה ארכאית ומכבידה על עסקים רבים"

25.11.2009, 15:19 | תומר אביטל

הכנסת אישרה היום (ד') בקריאה טרומית את הצעת החוק של ח"כ יריב לוין (ליכוד) וראש לשכת עוה"ד יורי גיא-רון, לפיה תוסר המגבלה הקיימת כיום על מספר השותפים בשותפות מקצועית, בפרט בתחום עריכת הדין וראיית החשבון.

כיום, מגביל החוק את מספר השותפים המקסימלי המותר לחמישים בלבד. הצעת החוק קובעת, כי מספר השותפים המותר בשותפות מקצועית יהיה בלתי מוגבל.

בדברי ההסבר לחוק נכתב כי המגבלה הקיימת "מתעלמת מהמגמות הגוברות של הקמת עסקים מרובי שותפים, של גלובליזציה ושל הקמת שותפויות בינלאומיות; בד בבד, עם ההתמקצעות שחלה בענפי המשפט וראיית החשבון השונים, אנו עדים למגמה נמשכת של מיזוגים רחבי היקף של משרדים הפועלים בענפים אלה. אחת מתכליותיהם העיקריות של מיזוגים אלה הינה מתן מענה מקצועי הולם למגוון הרחב של ההתמחויות הקיימות כיום, דבר המחייב צירוף שותפים רבים שכל אחד מהם הינו מומחה בהיבט מסוים של המקצוע בו הוא עוסק. הליכי מיזוג אלה יוצרים שותפויות מרובות שותפים, במספר החורג באופן משמעותי מהמגבלה המספרית הקיימת כיום".

ח"כ יריב לוין אמר כי "בימים אלה של מאבק במשבר הכלכלי מוטלת עלינו חובה לפעול להסרת חסמים מלאכותיים ולהתאים את המשק ואת החקיקה הנוגעת לפעילות המגזר הפרטי, למציאות הכלכלית המודרנית של שנות האלפיים.

הגבלת מספר השותפים בשותפות מקצועית הינה ארכאית, אינה תואמת את העולם המסחרי של ימינו, ומכבידה מאוד על פעולתם של עסקים רבים, בפרט בתחום עריכת הדין וראיית החשבון. תיקונו של מצב זה יסייע לצרף שותפים נוספים לעסקים בתחומים אלה ויאפשר את הרחבת שיתופי הפעולה הבינלאומיים ההכרחיים על מנת להגדיל את השוק ולהגביר את התעסוקה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות