אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - מאיר שמיר ויתר: יזרים כסף לאלביט ראיה צילום: צביקה טישלר

בלעדי ל"כלכליסט" - מאיר שמיר ויתר: יזרים כסף לאלביט ראיה

בעלת השליטה מבטח שמיר תזרים לאלביט ראיה 1.1 מיליון דולר; לאומי והפועלים ידחו בשנתיים את החזר החוב, סכום של 6.5 מיליון דולר

26.11.2009, 07:02 | גולן חזני

פתח של תקווה לחברת אלביט ראיה (EVS): במסגרת הסדר חובות עם הבנקים הסכימה בעלת השליטה מבטח שמירלהזרים לאלביט ראיה 1.1 מיליון דולר - מהלך שיאפשר לחברה להמשיך ולפעול. לאחר ההזרמה תגדל אחזקתה של מבטח שמיר ל־44%.

ל"כלכליסט" נודע כי במסגרת ההסדר המתגבש יסכימו בנק לאומי ובנק הפועלים לדחות בשנתיים את החזר החובות של אלביט ראיה בהיקף של 6.5 מיליון דולר. המשמעות היא שבשנתיים הקרובות לא תצטרך החברה לפרוע חוב כלשהו לבנקים, וכך תוכל להשיג הזמנות חדשות ולנסות להתאושש.

לפני כשבועיים הודיעה מבטח שמיר כי בניגוד לדיווחים קודמים לא תשקיע 1.3 מיליון דולר באלביט ראיה; ואילו אלביט ראיה הודיעה כי תרחיב את הדיונים שלה עם הבנקים ועם גורמים נוספים שעשויים להזרים לה מימון חלופי.

הדבר איים לשתק את פעילותה של החברה ולהביאה לקשיים פיננסיים. אבל בעל השליטה, מאיר שמיר, ניאות בסופו של דבר לבצע את ההזרמה "מטעמי ציונות ודאגה למאה העובדים".

אלביט ראיה מייצרת מערכות בדיקה מבוססות אופטיקה וקול למפעלי תעשייה וחברות מתחומי הטקסטיל, הרכב, התעופה ועוד.

בשנים האחרונות הידרדרו ביצועיה לנוכח השוק התחרותי שבו היא פועלת. בדו"ח שסיכם את 2008 הזהירה אלביט ראיה שאם לא תקבל את המימון ממבטח שמיר, ואם לא תצליח לשכנע את הבנקים לארגן מחדש את מבנה החוב שלה, הרי שהנכסים שברשותה לא יספיקו להון החוזר ולהוצאות ההוניות שלה לשנה הקרובה.

החברה נסחרת "מעבר לדלפק" (ברשימה מיוחדת של מניות קטנות) בארצות הברית לפי שווי שוק של 4.5 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות