אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו: הקפאת הבנייה בהתנחלויות כואבת ומטרתה לקדם המו"מ עם הפלסטינים צילום: בלומברג

נתניהו: הקפאת הבנייה בהתנחלויות כואבת ומטרתה לקדם המו"מ עם הפלסטינים

הקבינט המדיני-ביטחוני אישר את הקפאת הבנייה בהתנחלויות למשך 10 חודשים. נתניהו: "מתוך מטרה לחדש את המשא ומתן עם שכנינו הפלסטינים. אני מקווה שהפלסטינים והעולם הערבי ישכילו לנצל את ההזדמנות הזו כדי להתקדם בנתיב השלום"

25.11.2009, 20:14 | כתב כלכליסט

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודיע כי הקבינט המדיני-ביטחוני אישר את הקפאת הבנייה בהתנחלויות למשך 10 חודשים, וציין: "זה צעד לא קל, כואב, ואנחנו לוקחים אותו מתוך שיקולים לאומיים רחבים".

נתניהו אמר במסיבת עיתונאים שערך בלשכתו כי ההחלטה התקבלה "מתוך מטרה לחדש את המשא ומתן עם שכנינו הפלסטינים. אני מקווה שהפלסטינים והעולם הערבי ישכילו לנצל את ההזדמנות הזו כדי להתקדם בנתיב השלום".

עם זאת ציין נתניהו כי "אינני שם שום הגבלה על הבנייה בבירתנו". הוא הבהיר שישראל תמשיך לבנות בתי כנסת בהתנחלויות, בתי ספר ומבנים ציבוריים ההכרחיים לחיים הנורמליים.

קודם לכן אישר הקבינט המדיני-ביטחוני ברוב גדול את הצעת נתניהו, ושר הביטחון, אהוד ברק, להקפיא את הבנייה בהתנחלויות ל-10 חודשים. 11 שרים תמכו בהצעה של נתניהו, ורק שר אחד התנגד - שר התשתיות עוזי לנדאו (ישראל ביתנו). השר סילבן שלום ושני שרי ש"ס, שר הפנים אלי ישי ושר השיכון והבינוי אריאל אטיאס, נעדרו מהישיבה. השר שלום היה בטיסה מלונדון באותה השעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות