אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איגוד המזון לממונה על ההגבלים העסקיים: הכריזי על שופרסל כמונופול צילום: צביקה טישלר

איגוד המזון לממונה על ההגבלים העסקיים: הכריזי על שופרסל כמונופול

גדי לסין, יו"ר איגוד המזון טוען: "מאז המיזוג עם רשת קלאבמרקט נוקטת ופועלת רשת שופרסל במהלכים שיש בהם השפעה מכרעת בשוק"

25.11.2009, 20:56 | כתב כלכליסט

איגוד המזון בהתאחדות התעשיינים קורא לממונה על ההגבלים העסקיים, רונית קן, להכריז על רשת שופרסל מונופול; "מאז המיזוג עם רשת קלאבמרקט נוקטת ופועלת רשת שופרסל במהלכים שיש בהם השפעה מכרעת בשוק". כך אומר גדי לסין, יו"ר איגוד המזון בהתאחדות התעשיינים.

בנוסף, לאור החלטת רשת שופרסל להפסיק את סידור הסחורה על המדפים ע"י היצרנים, החליטה הנהלת איגוד המזון בהתאחדות התעשיינים לפנות לממונה על ההגבלים העסקיים בבקשה לאפשר לחברי האיגוד לפעול על מנת להסדיר תחום זה, תוך בחינה מחודשת של הצו המוסכם והתאמה למצב החדש שנוצר בשוק.

"לא ייתכן שכתוצאה ממיזוג קלאבמרקט והשינויים הקיצוניים שחלו ביחסי הכוחות בשוק המזון, ינקטו צעדים חד צדדים בלא בחינה מחודשת מצד הממונה על ההגבלים העסקיים", אומר לסין.

יצויין כי הפסקת סידור המוצרים על המדפים ע"י היצרנים הינו תהליך בלתי הפיך שמשמעותו פיטורים של אלפי עובדים בתעשייה, דבר המחייב בחינה מחודשת ומקיפה של המהלך עד תום.

מהממונה על ההגבלים נמסר בתגובה: "טרם קיבלנו פנייה בנושא מאיגוד היצרנים ועל כן אין לי אפשרות להתייחס בשלב זה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

תגובה אחת לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
סופרסל והספקים מציגים ומייצגים,את השוד הגדול של ענף המזון והמכולת בישראל.
שכן בכל תהליך המיזוגים ,שבו רכשה והתעצמה סופרסל ,בחסות הרגולציה הכלכלית הרופסת במשרד התמ``ת. את מתחרותיה הגדולות שקרסו ,רשת השקם באשור הממונה טרובוביץ ואת רשת קלאבמרקט באשורו של הממונה שטרום. ספקי המזון הדומיננטיים התנהלו כקרטל לכל דבר ,ישבו על הגדר וחפשו את האינטרסים הצרים שלהם, תוך כדי שהם זונחים במודע את כ10,000 העסקים הקטנים והבינוניים בענף המזון והמכולת , שאבדו גובה באותו מידה שבה רשת סופרסל צברה גובה ועוצמה. ועכשיו הגיע רגע האמת ,למבחן נפש וקבלת אחריות ,לנזקים החמורים שהתהליך יצר הן למתחרים הקטנים שקרסו באלפים, והן לצרכן הישראלי שמצא עצמו רוכש את מוצרי המזון והצריכה ,בשוק ריכוזי קרטליסטי ומוכתב וכמובן ,חסר כל אוירת תחרות אמיתית ,לרווחת הצרכנים המסכנים, ששילמו בגדול את מחיר רפיסותה וחוסר אחריותה, של הרגולציה הכלכלית במשרד הת``מת.
אלי סתוי -יו''ר פורום מזון ומכולת  |  28.11.09