אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכרז הנדל"ן הענקי נסגר היום: משה ויגאל גינדי יתמודדו במכרז השוק הסיטונאי צילום: עמית מגל

מכרז הנדל"ן הענקי נסגר היום: משה ויגאל גינדי יתמודדו במכרז השוק הסיטונאי

נכסים ובנין של נוחי דנקנר הודיעה על פרישתה מהמכרז. גם קבוצת העיר החדשה פרשה מהפרויקט, שיאכלס 6,000 תושבים

26.11.2009, 08:40 | שי פאוזנר ואורי חודי

למירוץ לרכישת מתחם השוק הסיטונאי בתל אביב מצטרפים משה ויגאל גינדי, שמתכננים להגיש הצעה משותפת עם חברת גינדי השקעות של מנור גינדי, בנו של משה גינדי, ושני חתניו - אורי לוי ואייל פרידמן.

זאת, לאחר שחברת נכסים ובנין שבשליטת קונצרן אי.די.בי הודיעה היום (ה') על פרישתה מהמכרז - יום אחד בלבד לפני סיום הגשת ההצעות למכרז. גורמים בשוק מעריכים שהתנהלו שיחות בין משפחת גינדי ובין אי.די.בי בדבר התמודדות משותפת במכרז.

השוק הסיטונאי, הדמייה, צילום: ויו פוינט השוק הסיטונאי, הדמייה | צילום: ויו פוינט השוק הסיטונאי, הדמייה, צילום: ויו פוינט

מתחם השוק הסיטונאי עתיד להיהפך לשכונה האחרונה שתיבנה בתל אביב בעתיד הנראה לעין. לפי הערכות בשוק הנדל"ן, השטחים שיימכרו בשלב הראשון של המכרז יגיעו למחיר של מיליארד עד 1.2 מיליארד שקל. לפי תנאי המכרז, הזוכים עתידים לקבל אופציה לפרוס את התשלומים עד שנת 2014. בשטח מחזיקים היום במשותף תנובה ועיריית תל אביב.

לאחר כישלון המכרז למכירת השוק הסיטואני בשנה שעברה, בעקבות פרוץ המשבר בשווקים הפיננסיים, החליטו בעלי הנכס לפצל את מכירת המתחם לשני חלקים. חלקו הראשון של המכרז ייסגר כאמור היום. גורמים בשוק אומרים שהחלטת הפרישה של נכסים ובנין באה על רקע הערכות שפיצול המכרז יביא לירידת מחירי השטח בעתיד, בעיקר אם יחול עיכוב בפרסום חלקו השני של המכרז.

מאז פרסום מכרז השוק הסיטונאי לפני כחודשיים התעניינו בו כמה קבוצות. לפי הערכות, לאחר פרישתו של נוחי דנקנר מהמכרז מובילות בהתמודדות שתי קבוצות בצד האחים גינדי: את הקבוצה הראשונה מובילה שיכון עובדים עם קנדה ישראל, פנגאיה, אמות, אביב ויורוקום נדל"ן שבשליטת שאול אלוביץ', ואת הקבוצה השנייה מובילה חברת תדהר עם חברת הביטוח מגדל וחברת חבס.

נוסף עליהן, דיווחה גם קבוצת העיר החדשה על כוונתה להשתתף במכרז, אך היום נודע "לכלכליסט" שבשלב זה לא תתמודד. מהקבוצה נמסר שהיא מעריכה שמחירי ההצעות שיוגשו היום יהיו גבוהים באופן מופרז.

מכרז השוק הסיטונאי משתרע על שטח כולל של 55 דונם בין הרחובות קרליבך, החשמונאים ודרך בגין בתל אביב. בפרויקט ייבנו ארבעה מגדלים בני 40 קומות שיכללו 1,300 דירות, וחמישה בניינים בני 12 קומות שיכללו כ־500 דירות — 1,800 יחידות דיור בסך הכל. לפי הערכות שמאים, יהיה מחיר מ"ר למגורים במתחם 2,000 דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
ספסרי המדינה
אם למדינה ולשר השיכון באמת איכפת וחשוב להם לשלוח מסר על הוזלה של נדל"ן בישראל - הנה מכרז זה בא להראות שוב שמצפצפים עלינו. הלא איך יוזלו מחירים כאשר רכיב הקרקע שמהווה כ 40% מעלות הנכס מוצא למכרז למרבה המחיר. לבטח יכלו פרנסינו לדאוג לתת מסגרת סבירה למכרז או כל דרך חיובית אחרת כדי לוודא שהמחיר של דירה כאן יהא תואם את יכולתו של האזרח הממוצע שמשתכר כ 8000 ש"ח לחודש. האם הציבור הממוצע הזה צריך לחפש לגור רק באופקים, אשדוד טבריה ודומיהם אם פרנסתו במרכז הארץ? מושחתים נמאסתם!
אבנר  |  26.11.09
לכל התגובות