אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: 2 פצועות בפיגוע דקירה בקריית-ארבע; מצבם קל צילום: מיכאל קרמר ואורן אגמון

דיווח: 2 פצועות בפיגוע דקירה בקריית-ארבע; מצבם קל

מחבל, שהגיע לתחנת הדלק "פז" שבקריית-ארבע במונית, דקר גבר בן 45 ונערה בת 16. הוא נורה על-ידי חייל מגדוד נחשון ונפצע באורח אנוש. היישוב היהודי בחברון: "הפיגוע - תוצאה ישירה של הקפאת הבניה ומדיניות החולשה של הממשלה"

26.11.2009, 16:09 | אפרת וייס ודניאל אדלסון, ynet

פיגוע דקירה בכניסה לקריית-ארבע: מחבל חמוש בגרזן ובסכין דקר בצהריים (ה') גבר בן 45 ונערה בת 16 סמוך לתחנת הדלק "פז" ביישוב. השניים נפצעו באורח קל ופונו לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים כשהם סובלים מפגיעות שטחיות. המחבל נורה על-ידי חייל מגדוד נחשון של חטיבת כפיר ונפצע אנושות. 

במוקדי ההצלה התקבלו טלפונים סמוך לשעה 15:40 על פיגוע, ומיד עם קבלת ההודעה - הוזנקו אמבולנסים, כוחות משטרה וצבא למקום. אליחי ברקו, שהיה בתחנת הסעות הנמצאת כמה מטרים מתחנת הדלק, סיפר ל-ynet: "יש כאן המון צוותי מד"א וחיילים. הטרמפיאדה היתה מלאה באנשים בזמן הירי. זה היה מפחיד".  

ראש המועצה האזורית קריית ארבע-חברון, מלאכי לוינגר, אמר ל-ynet: "המחבל ירד ממונית כשבידיו גרזן וסכין. הוא התקרב לתחנת הדלק, צעק אללה אכבר ודקר. חייל שהיה במקום ירה בו ופצע אותו". לדברי לוינגר, הפיגוע של היום הוא "תוצאה של הוויתורים שלנו כלפי פלסטינים. אני מקווה שמישהו בממשלת ישראל יעצור ויחשוב פעם נוספת על כך שלא נותנים מתנות חינם, ועל מה עלול לקרות באזור שלנו אם ימשכו המחוות כלפי פלסטינים".

דובר היישוב היהודי בחברון, נועם ארנון, אמר גם הוא כי הפיגוע הינו "תוצאה ישירה של הקפאת הבניה ומדיניות החולשה ומורך הלב שהממשלה מגלה כלפי האויב. זהו 'צעד בונה אמון' נוסף לקראת הקמתה של מדינה פלסטינית על-ידי ממשלת נתניהו. כרגיל אצל ממשלות נרפות, הוויתורים לאויב נותנים רוח גבית לטרור. האנשים בשטח משלמים את מחיר החולשה והפחדנות של הפוליטיקאים".

מוועד מתיישבי בנימין והשומרון נמסר: "מצער מאוד שנתניהו לא טורח לקרוא את הספרים שהוא עצמו כותב. במקום להסביר למערב איך לנצח את הטרור, נתניהו מראה לכל העולם איך נכנעים לטרור". ראש מועצת אפרת, עודד רביבי, הוסיף: "בכל פעם שממשלת ישראל מפגינה חולשה, הערבים מגבירים את האלימות. ממשלת ישראל צריכה להקפיא את הקפאה ולקבוע תג מחיר של בניית 1,000 יחידות דיור כנגד כל פעולת טרור".

בהכנת הידיעה השתתפו רונן מדזיני וחנן גרינברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות