אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרנית הכרמל עברה לרווח נקי של 29 מיליון שקל ברבעון השלישי הודות לסונול והטבת מס

גרנית הכרמל עברה לרווח נקי של 29 מיליון שקל ברבעון השלישי הודות לסונול והטבת מס

הרווח לפני מס של החברה הסתכם ב-18 מיליון שקל, לעומת הפסד לפני מס של 11 מיליון שקל ברבעון השלישי. הטבת מס בגובה 13.6 מיליון שקל הגדילה את הרווח

29.11.2009, 12:49 | שהם לוי

גרנית הכרמל, מקבוצת עזריאלי (60%) רשמה ברבעון השלישי רווח נקי של 29 מיליון שקל שיוחס לבעלי מניותיה בהשוואה להפסד של 10.8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח לפני מס של החברה הסתכם לסך של 17.8 מיליון שקל, לעומת הפסד של 11 מיליון שקל ברבעון המקביל.

כמו כן רשמה החברה הכנסות של 1.246 מיליארד שקל בהשוואה להכנסות נטו של 1.77 מיליארד שקל, ירידה של 28%.

 הקבוצה סיימה את הרבעון השלישי של 2009 עם תזרים מפעילות שוטפת של כ- 46 מיליון שקל לעומת תזרים שלילי של כ-179.7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

השלכת השינוי בשיעורי המס, בעקבות החלת החוק להתעיילות כלכלית קיבלה ביטוי במסגרת הדוחות הכספיים לתקופה באופן של קיטון ביתרת התחייבויות מסים נדחים נטו בסך של כ - 24 מיליון שקל. כנגדה, הכרה בהכנסות מס בסך של כ -23 מיליון שקל וגידול ביתרת קרן הון בסך של כ- 1 מיליון שקל.

לדברי יוסי זינגר, מנכ"ל גרנית הכרמל: "במהלך רבעון זה המשכנו לפעול להרחבת פעילויות הליבה של הקבוצה בתחומי המים, האנרגיה וגמר בנייה, תוך שיפור הרווחיות התפעולית וצמיחה ברווח".

תוצאות מגזרי הפעילות של החברה

בתחום מתחמי התדלוק והקמעונאות, רשת חנויות הנוחות Sogood של חברת הבת סונול, רשמה גידול במכירות. הרשת פתחה מתחילת שנת 2009 30 חנויות חדשות כאשר מספרן הכולל מגיע היום ל 136 חנויות. עד סוף שנה צפויות להיפתח 4 חנויות נוספות. כמו כן, מתחילת השנה עברו 15 תחנות נוספות להפעלת סונול.

הרווח שנבע ממגזר מתחמי התדלוק - ברבעון השלישי של 2009 עלה ב-66%. זה הסתכם ב-56.3 מיליון שקל בהשוואה ל-33.9 מיליון שקל לתקופה המקבילה אשתקד

בתחום המים פועלת גרנית, בימים אלה, באמצעות חברת הבת GES להרחבת אחזקותיה בקונסורציום דרך הים התפלה (ויה מאריס), המפעיל את מתקן ההתפלה בפלמחים, באמצעות רכישת אחזקותיה של אוסיף. בנוסף, מתמודדת גרנית במכרז להקמת מתקן התפלה בשורק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות