אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיכום נובמבר בבורסה: הבנקים קפצו ב-6.7%, הנדל"ן ירד ב-3.9% צילום: עמית שעל

סיכום נובמבר בבורסה: הבנקים קפצו ב-6.7%, הנדל"ן ירד ב-3.9%

ת"א 25 עלה בנובמבר ב-5.9%, ת"א 100 התחזק ב-4.8%. היום: ת"א 25 ות"א 100 עלו בכ-0.9%. מניית דיסקונט קפצה ב-2.9% אחרי הדוחות. גזית גלוב המריאה ב-4.4% אחרי הערכות כי תיכנס בינואר למדד ת"א 25

30.11.2009, 16:36 | הדר רז

המסחר בבורסה בתל אביב נחתם היום (ב') בעליות, כשברקע עליות השערים החדות בבורסות אסיה. עליות השערים נחלשו לאור ירידות בבורסות אירופה, וקריסה בבורסת דובאי, כשהחוזים העתידיים בוול סטריט מצביעים על פתיחה יציבה של המסחר בבורסות ארה"ב.

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 תל טק 15 נדל"ן 15 בנקים

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

היום חל יום המסחר האחרון לחודש נובמבר, והמדדים מסכמים חודש חיובי. ת"א 25 עלה בנובמבר ב-5.9%, ת"א 100 התחזק ב-4.8%, ומניות הבנקים קפצו ב-6.7%. מדד תל טק סוגר את נובמבר בעלייה מינורית של 0.04%, ואילו מדד הנדל"ן מקלקל את החגיגה עם ירידה של 3.9% החודש.

הבוקר מפרסם בית ההשקעות מריל לינץ' סקירה חיובית על ישראל. בסקירה מונים הכלכלנים את הסיבות להשקיע בשוק הישראלי: חסינות הכלכלה למיתון העולמי, חוסר בפוזיציות מצד משקיעים גלובליים שנותרים במשקל חסר על השוק בישראל, מטבע חזק ומקורות נזילות גבוהים בתוך המדינה. בין הסקטורים להשקעה דפנסיבית בישראל מונים במריל לינץ' את הבנקים וחברות הטלקום.

באסיה נחתם המסחר בעליות שערים חדות. זאת, על רקע ציפיות המשקיעים כי השלכות המשבר של דובאי עשויות להיות מקומיות בלבד, וכי הנסיכות הזעירה תקבל את תמיכת ממשלת איחוד האמירויות. בבית ההשקעות הלמן-אלדובי העריכו אתמול כי עיקר ההשפעה של אפקט דובאי תתרכז בטווח הקצר בירידה של מחירי הנפט (למימון החובות של דובאי) ובשווקים המתעוררים. באירופה ירידות שערים - המצננות מעט את התלהבות המשקיעים באסיה.

בורסת דובאי חזרה מחופשת חג הקורבן למסחר בירידות שערים חדות.

אתמול השפיע אפקט דובאי על הבורסה בת"א שחתמה את המסחר בירידות שערים, אם כי בשיעור מתון יותר מהאפקט העולמי בסוף השבוע. מדד ת"א 25 איבד כ-0.5%, מדד ת"א 100 ירד 0.85% ומדד הנדל"ן השיל 1.15%.

מניות במרכז

 

אתר "כלכליסט" מפרסם כי אלביט הדמיהשל מוטי זיסר מדווחת כי תפתח חברה חדשה להשקעות נדל"ן בארה"ב, שתגייס 400 מיליון דולר להשקעות במדינה.

 

כלכלני בנק הפועליםמעריכים כי בעדכון המדדים הקרוב בינואר ייפלטו ממדד ת"א 25 מניות כור, מגדל, ואפריקה ישראל. המועמדות להחלפת מניות אלה במדד לפי הפועלים הן גזית גלוב, דלק קידוחיםו אבנר.

קבוצת דלקמדווחת על רווח נקי של 60 מיליון שקל ברבעון השלישי - למרות הרעה בעיסקי הדלק ומעברם להפסד באירופה וארה"ב. המעבר לרווח התרחש על רקע הגיאות בשוק ההון - שסידרה דוחות טובים לחברת הבת הפניקס וצימצמה את הפסדי ההון של הקבוצה.

לאחר שאמש התפטר דירקטוריון לידקום, הבורסה עצרה הבוקר את המסחר במניות החברה עד הודעה חדשה.

בנק לאומי פירסם היום את תוצאות הרבעון השלישי של השנה והציג רווח נקי של 534 מיליון שקל ברבעון לעומת הפסד של 84 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. בנק דיסקונטהציג רווח נקי של 292 מיליון שקל ברבעון השלישי.

 

אפריקה ישראל פרסמה אתמול דוחות כספיים שחשפו הפסד מיוחס לבעלי המניות של 348 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2009 והערת "עסק חי". חברת הבנייה אשדר דיווחה על מעבר לרווח נקי של 17.5 מיליון שקל ברבעון.

בריטיש ישראלשבשליטת ליאו נואי דיווחה על רווח הנקי בהיקף של 122 מיליון שקל (המיוחס לבעלי המניות) בהשוואה להפסד של 12.3 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות