אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיסקונט: הרווח הנקי זינק ל-292 מיליון שקל; בעלי השליטה מסכימים להזרים הון צילום: פאביאן קולדרוף

דיסקונט: הרווח הנקי זינק ל-292 מיליון שקל; בעלי השליטה מסכימים להזרים הון

הבנק בראשות שלמה זהר וגיורא עופר מציג תשואה להון של 12.7% ברבעון השלישי. קבוצת ברונפמן-שראן נתנה את הסכמתה לגיוס הון שיבוצע בחודשים הקרובים, במהלך משולב ש הנפקת מניות לציבור והנפקת זכויות

30.11.2009, 09:52 | תומר זלצר

בנק דיסקונט מדווח על תוצאותיו הכספיות: הרווח הנקי ברבעון השלישי עמד על 292 מיליון שקל - עלייה של כ-165% לעומת הרווח הנקי ברבעון המקביל אשתקד. התשואה להון עמדה ברבעון השלישי על 12.7% (בחישוב שנתי) לעומת 4.8% ברבעון המקביל אשתקד. בתשעה החודשים הראשונים של 2009 עמד הרווח הנקי של הבנק על 769 מיליון שקל - עלייה של כ-110% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

ההפרשה לחובות מסופקים עמדה ברבעון השלישי על 246 מיליון שקל - עלייה של כ-24% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה. שיעור ההפרשה לחובות מסופקים מתיק האשראי עומד על 0.85%. יחס הלימות ההון של הבנק הגיע בסוף הרבעון השלישי ל-12.92%, לעומת יחס של 10.52% בסוף הרבעון המקביל אשתקד. יחס ההון הראשוני המקורי של דיסקונט עמד בסוף הרבעון השלישי על 7.4%, זאת לעומת 6.7% בסוף ספטמבר 2008.

במקביל, בנק דיסקונט ייצא בחודשים הקרובים במהלך של הנפקת זכויות על מנת לחזק עוד יותר את הלימות ההון שלו. ביאור 16 בדוחות הכספיים מגלה כי בעלי השליטה בבנק, קבוצת ברונפמן-שראן נתנה את הסכמתה העקרונית למהלך גיוס ההון, במהלך משולב של הנפקת מניות לציבור והנפקת זכויות. במקביל, מדינת ישראל (מחזיקה ב-25% ממניות הבנק) מסרה את הסכמתה העקרונית להגדלת ההון הרשום של הבנק על מנת לאפשר את ביצוע מהלך גיוס ההון.

המנכ"ל גיורא עופר אמר לאחר פרסום הדו"חות: "התוצאות הכספיות של הקבוצה משקפות את אסטרטגיית הצמיחה של הבנק אשר מתווה מדיניות ברורה של התמקדות בליבת העסקים הבנקאית, ליווי ותמיכה ללקוחותינו, תוך חיזוק הון הבנק. האסטרטגיה מוכיחה את עצמה בגידול בהכנסות – הן המימוניות והן התפעוליות, שיפור הרווחיות, יחסים תפעוליים טובים ויחסי הלימות הון טובים. הקבוצה תמשיך בצמיחה העסקית תוך שימת דגש על הבנקאות המסורתית בתחום העסקי ובתחום הקמעונאי, ניהול סיכונים מוקפד, העמקת הקשר עם לקוחות הבנק הקיימים, גיוס לקוחות חדשים והמשך גידול נתח השוק הבנקאי".

יו"ר הדירקטוריון שלמה זהר: "לקראת תום תקופה בת ארבע שנים, שבה אני מכהן כיו"ר קבוצת דיסקונט, אני גאה בתוצאות הכספיות שמציגה הקבוצה, על כל מגזרי פעילותה, בתשעת החודשים הראשונים של 2009, וזאת על רקע תקופת המשבר הפיננסי העולמי בשנה האחרונה. אין לי ספק שלדיסקונט יש תשתית מצוינת ובסיס קבוצתי איתן ויציב. הוא ערוך בהחלט לחרות הצפויה לגדול בשוק המקומי בתחום הפיננסי וימשיך ליזום מהלכים שיבססו את מעמדו כקבוצה בנקאית מובילה ורווחית בשנים הבאות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
למה הם צריכים עוד גיוס הון??? הולכים לפטר הרבה עובדים בקרוב!!
אם כן הרי שיש כאן חזירות לשמה. הם מרוויחים יפה מאד אבל תיאבון הבכירים והבעלים אינו יודע שובע. השכר הממוצע בדיסקונט גבוה לא בגלל שכר גבוה לכולם אלא בגלל שכר גבוה מאד מאד מאד לבכירים. והם רואים אנשים שמרוויחים יותר משכר מינימום ויודעים שהם יכולים להתעשר בחזירות עוד יותר. קדימה קדימה חזירי העם .ראשי בנק דיסקונט. ואת מי יפטרו?? את העובדים הותיקים כאלה שלא יזכו לקבל מקום עבודה חדש אלא יצטרכו לאכול את הפיצויים ויגיעו בע"ה והנהלת דיסקונט לפת לחם ולחיות על ביטוח לאומי לקראת העשור השביעי לחייהם. קדימה בעלי ההון. החזירים פריירים לידכם.
מ , ב  |  30.11.09
1.
תוצאה ישירה של השוד המכונה "רפורמת העמלות"
עמלת כרטיס ויזה עלתה ב 96%, מ 10 ש"ח בחודש ל 19.6 ש"ח בחודש - אותו שירות, אבל העמלה עלתה בכמעט פי 2 - מדוע שהבנק לא ירשום גידול ברווחים? חייבים וועדת חקירה ממלכתית בנושא הרפורמה, כי בניגוד למה שבנק ישראל מנסה לשדר, כל אזרח בעל חשבון בנק יודע שהעמלות עלו בצורה מטורפת מאז הרפורמה.
לקוח  |  30.11.09