אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפני העברת השליטה: זינוק של 196% ברווח הנקי של לידר שוקי הון צילום: עמית שאבי

לפני העברת השליטה: זינוק של 196% ברווח הנקי של לידר שוקי הון

כשברקע העברת השליטה הצפויה בחברה-האם לידר השקעות לדן דוד, בית ההשקעות מציג רווח נקי של 11.9 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2009. יחלק דיבידנד של כ-18 מיליון שקל

30.11.2009, 10:18 | הדר רז

בית ההשקעות לידר שוקי הוןמסכם את הרבעון השלישי של 2009 ברווח נקי של 11.9 מיליון שקל, זינוק של 196% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

ההכנסות של בית ההשקעות זינקו ב-34% ל-34.7 מיליון שקל. ברקע הדו"חות, חברת האם, לידר השקעות, שהודיעה כי לא תעמוד בהחזר האג"ח שלה, ודן דוד שצפוי לקבל את השליטה בחברה מידיהם של איציק שרם ויאיר פודים.

ההכנסות מתחום ההנפקות הסתכמו ברבעון בכ-15.3 מיליון שקל בהשוואה ל-4.1 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הכנסות הרבעון כללו, בין היתר, שתי עסקאות שתרמו יחדיו כ-8 מיליון שקל להכנסות מתחום זה.

ההכנסות מפעילות הברוקראז' הסתכמו ברבעון בכ-9.3 מיליון שקל, צניחה של 17%. הירידה בהכנסות נובעת מירידה של כ-20% בהיקף הכספי של המסחר ביחס לתקופה המקבילה אשתקד ובירידה בפעילות הבנקים הזרים שחלקה מוסברת בתחילת עבודה ישירה של מספר גופים זרים בבורסה בתל אביב. בית ההשקעות מציין כי ישנה תחרות גוברת והולכת בתחום הברוקראז', הכוללת כניסה של מתחרים חדשים שהחלו או יחלו לפעול בעתיד הקרוב. כך למשל, בית ההשקעות דש שמקים פעילות ברוקראז'.
ההכנסות מפעילות המסחר בניירות ערך (שכוללת בעיקר את תיק הנוסטרו של בית ההשקעות) הסתכמו בכ-3.2 מיליון שקל, ירידה של כ-17% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

ההכנסות ממגזר ניהול ההשקעות שמבוצע באמצעות בית ההשקעות ילין לפידות בה מחזיק לידר שוקי הון בכ-50% הסתכמו ב-7.2 מיליון שקל לעומת 6.7 מיליון שקל. מכאן שסך ההכנסות של ילין לפידות (לא כולל פעילות הנוסטרו) הפרטי אותו מנהלים יאיר לפידות ודב ילין, ברבעון השלישי הסתכמו בכ-14.3 מיליון שקל, עליה של כ-7%. לעומת זאת, הרווח לפני מס ירד בכ-16% והסתכם ברבעון השלישי ב-3.4 מיליון שקל.

בסיכום של תשעת החודשים הראשונים של 2009 בית ההשקעות לידר רושם רווח נקי של כ-26.7 מיליון שקל, זינוק של 70% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. בתוך מודיע הדירקטוריון על חלוקת דיבידנד של כ-18 מיליון שקל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
למה הורסים כל דבר שעובד טוב ?
אצלנו במדינה כל מה שעובד טוב - הורסים. לידר שוקי הון מרוויחה באופן קבוע ויציב ומחלקת דווידנדים יפים באופן קבוע. למה להרוס ?! מצידי שיתנו לעובדים עוד כמה אחוזים בבעלות ושימשיכו במה שהם עושים וזה אפילו יגרום להם להשתפר. כך כולם ירוויחו - הבעלים, העובדים והמשקיעים. מה הטעם להוציא את הרוח מהמפרשים של העובדים ? הרי כל החברה בנויה על ההון האנושי. אם הם לא ישקיעו 100% מעצמם - כולנו נפסיד. דן דוד ונציגו - תהיו חכמים ותסגרו עם ההנהלה והעובדים הנוכחיים. מילה לגבי דני ברק - הכי טוב שהוא ישאר, התוצאות בכל השנים מוכיחות זאת.
משקיע  |  09.12.09