אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'קי בן זקן: "עוד נשמש דוגמה לקבוצות רבות" צילום: גדי קבלו

ג'קי בן זקן: "עוד נשמש דוגמה לקבוצות רבות"

הבוס של מ.ס. אשדוד הכריז הקיץ על מהפיכה בקבוצתו, שתכלול יותר שחקני בית ורכש צעיר. בינתיים הדרך עובדת, אחרי שאשדוד ניצחה בשבת את בית"ר ירושלים והתבססה בחלק העליון של הטבלה. "מתוך 14 שחקנים ששותפו בניצחון על בית"ר, תשעה מהם אשדודים. אין לזה אח ורע", מתמוגג בן זקן

30.11.2009, 13:17 | איזי עין דור, ynet

ג'קי בן זקן, הבעלים הכול-יכול של מ.ס. אשדוד, הכריז הקיץ על מהפיכה. "לא עוד כדורגלנים ותיקים שכבר נמצאים מעבר לשיא ולא עוד כדורגלנים עצלים שבאים לדפוק כרטיס. מעכשיו אשדוד תפתח אקדמיה, תעבור לפס ייצור של מקצוענות ותתבסס על שחקני בית ורכש צעיר", הצהיר בן זקן.

על הדרך שילמו את המחיר כמה ותיקים כברוך דגו, שכלל לא שולב בסגל במשך שלושה משחקים, ולאחרונה היו אלה אורי אוזן וברק בדש שלא קיבלו דקות משחק. המחמאות על הדרך התחלפו בביקורות, שהגיעו אחרי חמישה משחקים ללא ניצחון, ועל כך שבן זקן עצמו הוא זה שמחליט על הסגל ואף על ההרכב.

זו דרך מסוימת שבחרנו ללכת בה", אמר בן זקן בראיון ל-ynet. "אני לא מסתנוור ויודע שהתקופה הלא טובה עלולה לחזור. ניכנס לריף של משחקים לא טובים ושוב ייצאו המומחים למיניהם מהחורים. אבל זה בסדר, הביקורות הלא ענייניות רק ידרבנו אותנו".

שחקני אשדוד. "מי שלא יתאים לקונספט יעזוב", צילום: טל שחר שחקני אשדוד. "מי שלא יתאים לקונספט יעזוב" | צילום: טל שחר שחקני אשדוד. "מי שלא יתאים לקונספט יעזוב", צילום: טל שחר

   

"אנחנו עדיין רחוקים מהיעדים"

אתמול (א') נפתח באשדוד מגרש סינטטי משוכלל שישמש את מחלקות הנוער והילדים ברובע ב' של העיר, לא רחוק מבית המשפט המקומי. בעוד כחודשיים יושלמו העבודות על המלונית שתיפתח במתחם ה"סטאר סנטר", שם תעבוד גם האקדמיה לטיפוח כישרונות מיוחדים של המחלקה. בינתיים, עברה הקבוצה הבוגרת ל'יום לימודים ארוך", שכולל שני אימונים ביום וצוות של עשרה אנשים מתחומים שונים, על מנת לשפר את ביצועי השחקנים. ב-0:2 על בית"ר ירושלים אפשר היה לראות שהעבודה הקשה השתלמה, אחרי שאשדוד ביטלה למעשה את יריבתה בכל פרמטר.

על מאמן הקבוצה, יוסי מזרחי, יש לבן זקן רק דברים טובים לומר. "הוא המאמן הטוב ביותר בארץ, שנפגע כביכול מהמהפכה בכך שלא יכול היה להרכיב את ה-11 שבהם הוא האמין בכל שבת. הוא ידע מה הכיוון בקיץ, רצינו שיישאר והוא נשאר, כך שהכול היה ברור מלכתחילה. מה שהפריע לו קצת, היא הביקורת הנמהרת".

למעשה, לבן זקן יש מילים חריפות לומר על המבקרים: "אחרי שהצהרנו על דרך חדשה וטענו שזה ייקח שנה-שנתיים; אחרי שהבאנו אנשי מקצוע נוספים ודיברנו על הרצון ששחקנים ירוצו, שיעבדו קשה ביום-יום כדי שבשבת יהיה להם קל, אי אפשר לבוא אחרי חודשיים וללגלג. זה מראה על חוסר רצינות", טען בן זקן והוסיף: "לא אמרתי שנתמודד על אליפות. להיפך, אמרתי שגם יכול להיות שנרד ליגה תוך כדי התהליך, אבל אם הייתי מקשיב לביקורות לא הייתי עושה שום דבר. אנחנו עושים דברים שלא היו בארץ ואני בטוח שעוד נשמש דוגמה להרבה קבוצות אחרות לגבי בנייה נכונה של מועדון".

מי שיתאים לקונספט ישאר

אז "הזקנים" ישלמו את המחיר? לא בהכרח. "מי שיוכיח שיש לו מקום בקונספט של מ.ס. אשדוד, יש לו חלק במועדון. מי שלא, לא", טען בן זקן. "קחו למשל את אדיר טובול, שנכנס למשחק מול בית"ר, הלהיב ושיחק חזק וללא פשרות. ככה הוא יקנה את המקום שלו. לא בגלל השם, אלא בגלל התפוקה והסבלנות שהוא גילה במשך תקופה ארוכה", הדגיש בן זקן.

"אדיר עבד קשה ורק שחקנים כאלה יהיו במערכת. מי שלא ייתן 100 אחוז לא יהיה כאן. אני רוצה שמזרחי יתלבט לגבי השחקנים שהוא רוצה בסגל, ושכל מי שיכלל ב-18 ירגיש שמגיע לו להיות בהרכב. זה מה שקורה עכשיו וזו קבוצה בריאה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות