אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תודות להטבות מס זינקו רווחי שלמה החזקות ל-39 מיליון שקל ברבעון צילום: שחר צרפתי

תודות להטבות מס זינקו רווחי שלמה החזקות ל-39 מיליון שקל ברבעון

ההכנסות מהשכרה עלו ב-2% ל-168 מיליון שקל וההכנסות מהליסינג פחתו ב-1% ל-602 מיליון שקל. הטבת המס בגין חוק התייעלות כלכלית הכניסה לקופת החברה 25 מיליון שקל

30.11.2009, 16:07 | רחלי בינדמן

חברת השכרת הרכב והליסינג שלמה החזקות שבשליטת שלמה שמלצר סוגרת את הרבעון השלישי עם רווח נקי של 39 מיליון שקל לעומת רווח נקי של פחות ממיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

25 מיליון שקל מהרווח הגיעה תודות להטבת מס כתוצאה מחוק התייעלות כלכלית לפיו ירד מס החברות ל-18% עד 2016. בניטרול השפעת המס, עדיין מדובר בגידול של כ-18 מיליון שקל לעומת הרווח בתקופה המקבילה אשתקד.

הכנסות שלמה מהשכרת רכב לזמן קצר הסתכמו ב-168 מיליון שקל הרבעון, גידול בשיעור של 2% לעמת התקופה המקבילה אשתקד. הכנסות החברה מפעילות הליסינג התסכמו הרבעון ב-602 מיליון שקל, קיטון של כאחוז לעומת התקופה המקבילה אשתקד. הרווח התפעולי שנרשם ברבעון עמד על 91 מיליון שקל לעומת רווח תפעולי של 81 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

גורם נוסף שהשפיע על הרווחיות היפה הוא קיטון בהוצאות המימון נטו שהסתכמו ברבעון השלישי ב-64 מיליון שקל לעמת הוצאות נטו של 81 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הקיטון בהוצאות המימון ברבעון השלישי נובע מקיטון בריבית הריאלית ומקיטון בסך האשראי נושא הריבית של הקבוצה.

"האסטרטגיה הוכיחה את עצמה"

 

לחברה תזרים מזומנים חיובי מפעילות שוטפת בהיקף של 240 מיליון שקל ברבעון לעומת תזרים שלילי של 36 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. לדברי ניר גלילי, מנכ"ל שלמה החזקות: "עליית דמי השכירות, טיוב תיקי לקוחות החברה, ניצול גדול יותר של צי כלי הרכב, עליה ברווחי ההון והתייעלות כתוצאה ממיזוג פעילות הרכב תרמו לרווחיות הגבוהה ברבעון השלישי של השנה".

 

גלילי הוסיף כי "אני מאמין כי האסטרטגיה בה נקטה החברה, שכללה המשך רכישה רציפה של רכבים וגביית מחיר ריאלי בתחום שירותי הליסינג וההשכרה, הייתה האסטרטגיה הטובה ביותר לחברה גם בשיאו של המשבר הכלכלי. לאור הדו"חות הכספיים, ניתן לומר בפה מלא כי האסטרטגיה הוכיחה את עצמה כנכונה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות