אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהל מחלקת תאגידים ברשות ני"ע פורש לאחר ארבע שנים בתפקיד צילום: אוראל כהן

מנהל מחלקת תאגידים ברשות ני"ע פורש לאחר ארבע שנים בתפקיד

עו"ד שיראל גוטמן-עמירה תחליף את ד"ר משה ברקת בתפקיד. ברקת: "רשמנו הישגים ארוכי טווח עבור המשקיעים בשוק ההון"

01.12.2009, 15:40 | כתב כלכליסט

לאחר ארבע שנים בתפקיד, ד"ר משה ברקת, מנהל מחלקת תאגידים ברשות ניירות ערך, הודיע על פרישתו החל מראשית חודש פברואר 2010. במקומו של ברקת תתמנה עו"ד שיראל גוטמן-עמירה כמנהלת מחלקת תאגידים. עו"ד גוטמן-עמירה עבדה בעבר במשרד עו"ד בלטר, גוט, אלוני ושות' ובשנת 2002 הצטרפה לרשות ניירות ערך. שלוש שנים לאחר מכן מונתה כמנהלת היחידה המקצועית המשפטית במחלקת תאגידים ולאחר מכן שימשה כיועצת המשפטית של המחלקה וכיום היא מכהנת כמשנה למנהל המחלקה.

 "הפרישה היא חלק ממהלך מתוכנן", מסר ברקת בהודעת הרשות, "קצבתי לעצמי מראש פרק זמן של ארבע שנים בתפקיד ואני פורש בסיפוק רב. יש לי סיפוק רב מכך שהצלחנו לקדם מספר יוזמות חשובות בתחום הדיווח והממשל התאגידי ולרשום הישגים יומיומיים וארוכי טווח לטובת המשקיעים ושוק ההון, תוך פעולה ביושר והוגנות. אני משאיר אחריי במחלקת תאגידים צוות מנצח שימשיך במלאכה באותו מרץ ואני משוכנע שגם בהצלחה יתרה".

בתקופתו של ברקת בוצעו מספר רפורמות הכוללות את יישום תקנות ה-IFRS, יישום מסקנות ועדת גושן לממשל תאגידי ופרסום דוח תזרים מזומנים עבור מנפיקי אג"ח.

בהתייחסו לפרישת ד"ר ברקת מסר יו"ר הרשות, זוהר גושן: "ד"ר ברקת מילא את תפקידו במקצועיות מן המעלה הראשונה, במסירות גדולה ובנועם הליכות, תוך שהוא קוצר תשבחות מגורמים מקצועיים בארץ ובחו"ל. ד"ר ברקת ניווט בכישרון גדול את מחלקת תאגידים לחוף מבטחים במהלך הסערה העולמית שעברה עלינו וזהו הישג בעל חשיבות החורגת מגבולות רשות ניירות ערך. היו לי הכבוד והזכות לעבוד יחד עם משה במשך שנתיים, שבהן נעשו שיפורים משמעותיים בתחום השקיפות וההסדרה בשוק ההון. אני מבקש להודות לד"ר ברקת מקרב לב על עבודה מקצועית ונאמנה ועל תרומתו העצומה לרשות ניירות ערך ולשוק ההון הישראלי".

משה ברקת הוא רואה חשבון וד"ר למנהל עסקים מאוניברסיטת קולומביה בניו יורק. הוא בעל תואר שני במנהל עסקים בהתמחויות מימון וביטוח בהצטיינות ותואר ראשון בחשבונאות וחקר ביצועים מאוניברסיטת תל אביב. לפני הצטרפותו לרשות ני"ע שימש מרצה בבית הספר למוסמכים במנהל עסקים באוניברסיטת דיוק בצפון קרוליינה ויועץ לחברות בינלאומיות. בין השנים 1988-1996 עבד במחלקת הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל ובין השאר היה חבר בצוות האחראי על נושאי דיווח חשבונאי וביקורת דוחות כספיים של בנקים. ברקת פרסם מספר מאמרים בחשבונאות וניתוח דוחות כספיים של חברות. הוא גם ממחברי הספר "היבטים בחלוקת דיבידנד לאור חוק החברות החדש" (יחד עם פרופ' יצחק סוארי ופרופ' דן גבעולי).
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות