אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל דיון נטוורקס: "זו התחלה חדשה"

מנכ"ל דיון נטוורקס: "זו התחלה חדשה"

בעקבות מכירת החברה לברודקום, תהפוך דיון למרכז פיתוח נוסף של ברודקום בישראל, חמישי במספר, וכל 110 עובדי החברה ימשיכו את עבודתם בחברה. לפי תנאי העסקה יגזרו העובדים, יחד עם המייסדים, אייל דגן ועופר עיני, קרוב ל-50 מיליון דולר

01.12.2009, 19:49 | אסף גלעד

"זו התחלה חדשה," אומר ל"כלכליסט" אייל דגן, מייסד ומנכ"ל דיון נטוורקס, שנמכרה היום (ג') לענקית התקשורת ברודקום. "אנחנו מכירים את ברודקום שנים רבות (כמתחרים, א"ג), היא תקבל בעלות על הטכנולוגיה שלנו ואנחנו נחבור לשחקנית המובילה בענף."

ברודקום הודיעה הלילה לבעלי המניות שלה על רכישת דיון נטוורקס (Dune Networks) הישראלית. שווי העסקה הכולל עומד על 204 מיליון דולר, מהם 178 מיליון דולר לבעלי המניות וההפרש על רכישת קופת המזומנים של דיון.

בעקבות המכירה תהפוך דיון למרכז פיתוח נוסף של ברודקום בישראל, חמישי במספר, וכל 110 עובדי החברה ימשיכו את עבודתם בחברה. לפי תנאי העסקה יגזרו העובדים, יחד עם המייסדים אייל דגן ועופר עיני, קרוב ל-50 מיליון דולר.

"רכשנו את דיון בגלל השלמת המוצרים של דיון למוצרים שלנו." אמר שלמה מרקל, סגן נשיא בברודקום. "דיון יסייעו לנו לענות על הדרישה לדור הבא של מוצרי מחשוב הענן."

אייל דגן הוסיף כי דיון תמנף את חדירת-השוק של ברודקום ללקוחות רבים שחששו לעבוד עם פתרון של חברה קטנה כמו דיון, טרם רכישתה.

השנה האחרונה היתה מצוינת עבור דיון. דגן מגלה כי למרות שהוצאותיה גדלו ב-20% המשיכה דיון לשמור על רווחיות. לפני שנה, עם פרוץ המשבר הכלכלי פיטרה דיון מספר עובדים, והורידה 5%-10% ממשכורות העובדים. "עשינו זאת עקב תחזיות שחורות, אך התבדינו, ואלה לא התממשו. " כל הזמן הזה, שמרה דיון על קופת מזומנים שמנה.

מדוע נזדקקתם לשני גיוסים מאוחרים, בהם נכנסו הקרנות אוורגרין ו USVP? 

"למעשה לא גייסנו כסף מאז סיבוב ההשקעה הראשון ב 2001 בו השתתפו פיטנגו, JVP, ואורום. רצינו להגדיל את בסיס המשקיעים מתוך כוונה ללכת להנפקה, לכן גייסנו את USVP, וגיוס אוורגרין הגיע בשיאו של המשבר הכלכלי בשנה שעברה מתוך מחשבה שנזדקק להם לכל אורך המשבר. אוורגרין היתה מודעת להצלחה שלנו כשהשקיעה לפני שמונה חודשים, והיום זה נראה כאילו נכנסו ויצאו מהר, אבל למעשה היה להם אומץ לשים המון כסף בשווי גבוה בחברה ובעיצומו של המשבר הכלכלי." אומר דגן.

שלמה מרקל, סגן נשיא בברודקום ואחד מאדריכלי הרכישה אינו מתרגש מקדחת הרכישות בשבועות האחרונים שמפגינות ענקיות הטכנולוגיה. "אני מעריך שיש כאן הרבה מקריות, אם כי ברודקום תמיד מחפשת טכנולוגיות חדשות לרכישה, ויש לה הערכה גדולה מאוד לחברות ישראליות."
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות