אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עו"ד מפלורידה מואשם בהונאת פונזי

עו"ד מפלורידה מואשם בהונאת פונזי

סקוט רוטשטיין השתמש בחברת עורכי הדין שלו להונאת פונזי ב-1.2 מיליארד דולר. השופט רוזנבאום סרב לשחררו בערבות

01.12.2009, 23:19 | סוכנויות הידיעות

סקוט רוטשטיין, עורך דין בשלילת רישיון מפלורידה, הואשם היום בארה"ב בשימוש בפירמת עורכי הדין שבבעלותו לניהול הונאת פונזי ב-1.2 מיליארד דולר.

רוטשטיין, בן 47, הופיע בבית המשפט הפדרלי בפורט לודרדייל באזיקים וחולצת טי שחורה, שם טען לחפותו באישומים של הונאה וקשירת קשר לביצוע פשע לרבות ניהול עסק לא חוקי.

"הנאשם השתמש בכספים ממשקיעים חדשים כדי לשלם תשואות למשקיעים ישנים, מה שמהווה הונאת פונזי קלאסית", אמר עוזר התובע הכללי של ארה"ב פול שוורץ, לשופט רובין רוזנבאום.

רוזנבאום הורה על מעצרו של רוטשטיין בלא אפשרות לשיחרור בערבות ונימק זאת בכך שקיים חשש לבריחתו. לדברי התביעה, רוטשטיין מכר מסמכים מזוייפים למשקיעים וסיפר להם שיוכלו לרכוש זכויות עתידיות בהסדרי פשרה של הטרדות מיניות ו"מלשינים" ששימשו עדי מדינה על עבירות פליליות.

הוא זייף חתימות של שופטים ומסמכי בתי משפט פדרליים כדי לתמוך בהונאה. כאשר החלה להיחשף ההונאה באוקטובר, רוטשטיין הזמין מטוס למרוקו ולקח עמו 400 מיליון דולר מהם 16 מיליון דולר צמודים אליו פיזית. שוורץ הוסיף, כי רשת האינטרסים שלו היתה עניפה ומסועפת. על ברנרד מאדוף, שהורשע בניהול הונאת הפונזי הגדולה בהיסטוריה, נגזרו 150 שנות מאסר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות