אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שמועות במגזר החרדי: חשש להונאת פונזי ב-50 מיליון דולר צילום: shutterstock

שמועות במגזר החרדי: חשש להונאת פונזי ב-50 מיליון דולר

על פי הדיווחים באתר החרדי "כיכר השבת", משה זוסמן גייס עשרות מיליוני דולרים ממשקיעים רבים, החזיק את הכסף אצלו, ודיווח על רווחים פיקטיביים. קיים חשש שהוא נמלט מהארץ

02.12.2009, 11:17 | איתי הר אור

אתר האינטרנט החרדי "כיכר השבת", מדווח הבוקר כי תושב בני ברק משה (מוישי) זוסמן הונה משקיעים בהונאת פונזי וגרם לנזקים המוערכים ב-50 מיליון דולר.

על פי הדיווחים באתר החרדי, זוסמן, שעסק בגיוס משקיעים למט"ח, רכש במשך שנים את אמונם של משקיעים רבים, בהם משפחות מכובדות ומבוססות בבני ברק. על פי הדיווחים, הקשר עם המשפחות העשירות בבני ברק הביא את זוסמן לקשר עם משפחות עשירות ברחבי העולם, מהם גייס עשרות מיליוני דולרים בכל רחבי תבל.

"כיכר השבת" מדווח עוד כי האיש נראה כילו עבד בצורה מסודרת וכי הנפיק לבקשת לקוחותיו דו"חות מפורטים המציגים את רווחיהם, אך כי לפני כמה ימים, בעקבות חשדם של מספר משקיעים גדולים אודות התנהלותו, התקיימה עמו פגישה שבו הופנו אליו שאלות נוקבות ולא חדלו עד שהאיש "נשבר" והודה כי כלל לא עסק במסחר בכסף אלא השתמש בו לצרכיו הפרטיים.

על פי הדיווחים, האיש הודה כי הכסף לא הושקע בשום חברת השקעות אלא הוחזק אצלו ומהקרן חולקו ה"רווחים" כביכול. עוד דווחו כי האיש אף הודה במעשיו במילים "אני מיידוף החרדי", וטען כי כל הדו"חות היו מזויפים וכי אתר האינטרנט של חברה היה מזוייף. עוד מדווחת התקשורת החרדית כי בשלב מסוים, לאחר שנערכה הפסקה במהלך הפגישה, נעלם זוסמן ומאוחר יותר התגלה כי הוא נעלם מביתו עם משפחתו. החשש הוא כי האיש נמלט מן הארץ.

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות