אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת הונאת הפונזי בבני ברק: איזי פורקס הגישה תלונה למשטרה נגד מוישי זוסמן צילום: shutterstock

פרשת הונאת הפונזי בבני ברק: איזי פורקס הגישה תלונה למשטרה נגד מוישי זוסמן

על פי דיווחים באתר החרדי "כיכר השבת", זוסמן זייף מסמכים של החברה כדי להוציא ממשפחות מבוססות כספים במרמה. מקורב לאיזי פורקס: "זוסמן לקח כסף מהאנשים ואמר להם שהוא משקיע באיזי פורקס, אבל איזי פורקס לא קיבלנו ממנו שקל"

03.12.2009, 17:52 | איתי הר אור

חברת איזי פורקס, מהמובילות בשוק המסחר במט"ח הגישה תלונה נגד סוחר המט"ח החרדי משה (מוישי) זוסמן, כך מדווח אתר האינטרנט של הקהילה החרדית "כיכר השבת", בו נחשפה הפרשה לראשונה. על פי הדיווחים, בכיר בחברה הגיע אמש למפלג הונאה של משטרת מחוז תל אביב, שם הציג לחוקרים מידע על מסמכים שלפיהם עולה לכאורה כי זוסמן זייף את מסמכי החברה על מנת להוציא ממשפחות דתיות כספים רבים במרמה.

הפרשה נחשפה לאחר שהחלו שמועות בקרב תושבי בני ברק לפיהן משה (מוישי) זוסמן הונה משקיעים בהונאת פונזי וגרם לנזקים המוערכים ב-50 מיליון דולר. על פי הדיווחים באתר "כיכר השבת", זוסמן, שעסק בגיוס משקיעים למט"ח, רכש במשך שנים את אמונם של משקיעים רבים, בהם משפחות מכובדות ומבוססות בבני ברק ודרכן גם עם משפחות עשירות ברחבי העולם, מהם גייס עשרות מיליוני דולרים.

אלא שלמרות פיקוחם הקפדני של המשקיעים, פיקוח שכלל דו"חות שהגיש זוסמן בנוגע לניהול הכספים וקיומו של אתר אינטרנט, בו יכלו המשקיעים לקבל מידע על כספיהם, בפגישה שנערכה עמו בתחילת השבוע, הודה זוסמן כי הדו"חות היו מזויפים וכך גם אתר האינטרנט שהפעיל. כעת מדווחת התקשורת החרדית כי זוסמן אף זייף מסמכים של בנקים בשוויץ ובצרפת, שנדהמו לגלות מסמכים מזויפים שלהם, עם יתרות כביכול, בחשבונות שכלל לא קיימים.

בינתיים הספיק זוסמן לעזוב את הארץ לאחת ממדינות אירופה וההערכות הן כי האיש נמלט לאחר שהונאת העתק נחשפה על ידי המשקיעים, שהם, כאמור, מהידועות והחשובות שבמשפחות בני ברק. 

מקורב לאיזי פורקס מסר ל"כלכליסט": "משקיעים של זוסמן הגיעו לאיזי פורקס והציגו להם מסמכים שהם כביכול שלהם. זוסמן לקח מסמכים של איזי פורקס וזייף אותם לחלוטין. הגיעו אליהם עם מסמכים שהמשקיעים לכאורה קיבלו מאיזי פורקס, אנשים שבכלל אין להם חשבונות שם. היו גם מספרים של עסקאות שכלל לא היו קיימות. זוסמן לקח כסף מהאנשים ואמר להם שהוא משקיע באיזי פורקס, אבל איזי פורקס לא קיבלנו ממנו שקל".

מאיזיפורקס נמסר בתגובה: "אתמול, מייד עם היוודע דבר ההונאה הגישה החברה תלונה נגד משה זוסמן במשטרת ישראל. משה זוסמן יצר מצג שווא ללקוחותיו על ידי זיוף מסמכי החברה. אנו משתפים פעולה עם כל גורמי החוק המטפלים בנושא".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "אכן הוגשה תלונה למפלג הונאה של משטרת מחוז תל אביב, והיא נבדקת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
תשובה למספר 9
לא ברור לי למה אתה שואל שאלה "תמימה" שכזו. אם בגלל שינאת חרדים אז תבושם. אם בגלל חוסר ידע אז הנה לך: חרדים רבים עוסקים ומובילים בענפי היהלומים והתכשיטים. שם מתגלגל כסף גדול. לך לבורסת היהלומים ותיווכח. חוץ מזה, מה, רק לחילונים מותר להיות מיליונרים? איפה מס הכנסה בענין רופאים שלא נותנים קבלות? מורים שמלמדים שיעורים פרטים? גננים? אינסטלטורים? ואף אחד מהם לא חרדי. אז הבה לא נתחכם. שב בשקט.
ניקי  |  04.12.09
לכל התגובות