אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תחזית אופטימית בארה"ב: רק 125 אלף מפוטרים בנובמבר צילום: shutterstock

תחזית אופטימית בארה"ב: רק 125 אלף מפוטרים בנובמבר

כלכלנים בסקר בלומברג מעריכים כי רמת האבטלה בארה"ב תרד לרמה של 10% לקראת אמצע שנת 2010, ותצטמצם ל-9% במהלך 2011. כלכלן בכיר בנציגות דויטשה בנק בניו יורק: "עוד לא הגענו לנקודה בה חברות מגייסות כוח אדם, אבל בהחלט נראה מספרים חיוביים במהלך החודשים הקרובים"

04.12.2009, 10:38 | בלומברג

המעסיקים האמריקאים יקצצו בנובמבר פחות משרות מאשר בחודש הקודם, זאת על רקע ההתאוששות הכללית אשר שמה קץ למשבר הכלכלי החמור ביותר מאז השפל הגדול, כך מדווחת סוכנות הידיעות בלומברג.

על פי תחזית הכלכלנים המשתתפים בסקר בלומברג, נגרעו מהכלכלה האמריקאית 125 אלף מקומות עבודה בחודש נובמבר, המספר הנמוך ביותר מאז מרץ 2008. יחד עם זאת, שיעור האבטלה בכלכלה הגדולה בעולם יישאר ברמה הגבוהה ביותר מזה 26 שנה - 10.2%. נזכיר כי באוקטובר 190 אלף אמריקאיים קיבלו מכתבי פיטורים.

בתוך כך, ממשלתו של ברק אובמה והנשיא עצמו נשארים תחת לחצים כבדים, לאחר שיותר ממחצית מתוך 7.3 מיליון המשרות שאבדו לכלכלה, אבדו במהלך כהונתו, חרף התמריצים הכלכליים שהעניק והתבטאויות בנושא צמצום האבטלה. גם יו"ר הפדרל ריזרב, בן ברננקי, אשר הביא את הריבית במשק האמריקאי לשפל היסטורי, זוכה לביקורות.

"עוד לא הגענו אל הנקודה בה חברות מגייסות כוח אדם, אבל בהחלט נראה מספרים חיוביים במהלך החודשים הקרובים", אומר ג'וזף לה-וורגנה, כלכלן בכיר בנציגות של דויטשה בנק בניו יורק. "כל עוד האבטלה במשק נשארת גבוהה, יתקשו הפוליטיקאים להחליט בוודאות באיזה כיוון צועדת הכלכלה וירגישו אי נוחות במעמד קבלת ההחלטות", הוא מוסיף.

התחזית לגבי ירידה בשיעורי האבטלה בארה"ב לוטה בערפל, יחד עם זאת כלכלנים שהשתתפו בסקר של בלומברג מעריכים, כי תרד לרמה של 10% לקראת אמצע שנת 2010 ותצטמצם ל-9% רק במהלך 2011.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות