אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קלפרס בוחנת מחדש את יחסיה עם מרקסטון

קלפרס בוחנת מחדש את יחסיה עם מרקסטון

לובש וקס מנהלים 50 מיליון דולר עבור קרן הפנסיה של עובדי קליפורניה. השותף המתפטר שלהם, ברוידי, תרם 900 אלף דולר לפוליטיקאים בקליפורניה, לרבות שניים ממנהלי קלפרס. ברוידי גם מימן לחשב ניו יורק, הבסי, סוויטה במלון המלך דוד בירושלים

04.12.2009, 18:21 | סוכנויות הידיעות

קרן הפנסיה של עובדי מדינת קליפורניה - קלפרס - שהינה קרן הפנסיה הגדולה הגדולה בארה"ב, אמרה כי היא בוחנת מחדש את יחסיה עם מרקסטון קפיטל פרטנרס. זאת, לאחר שאתמול הודה היו"ר המתפטר של הקרן, אליוט ברוידי, במתן שוחד לבכירים בקרן הפנסיה של עובדי ניו יורק, כדי לקבל את הזכות לנהל עבורם רבע מיליארד דולר, יחד עם שותפיו הישראלים רון לובש ואמיר קס.

דובר קלפרס אמר ללוס אנג'לס טיימס, שהוא ביקש מגורם משפטי בוושינגטון המנהל את החקירה בעניין מרקסטון-קלפרס, לבחון את קשרי קרן ההשקעות עם מנהלי ועובדי קלפרס.

מרקסטון גייסה מאז הקמתה כ-800 מיליון דולר באמצעותם רכשה, בין היתר, חברות ישראליות כמו נטפים, דפי זהב, סטימצקי ובית ההשקעות פריזמה, שניהל חסכונות והשקעות בכ-60 מיליארד שקל, ולאחר מכן התפרק במה שהפך לכשלון הגדול ביותר שחל תקופת פוסט ועדת בכר.

לפי הלוס אנג'לס טיימס, קלפרס השקיעה אצל ברוידי, לובש וקס 50 מיליון דולר מתוך 200 מיליון דולר שבניהולה. לפי העיתון, מרקסטון מינפה קשריה בניו יורק כדי לזכות בזכויות הניהול בקליפורניה. כך למשל, ברוידי הביא עמו את החשב הכללי של ניו יורק אלן הבסי לפגישה עם מנהלי קלפרס בסקרמנטו ב-2003.

ברוידי ואשתו תרמו בעשור האחרון 900 אלף דולר לקמפיינים פוליטיים בקליפורניה לרבות תרומות לשני חברי הנהלת קלפרס, לטענת העיתון. ברוידי יחזיר לניו יורק דמי ניהול בהיקף של 18 מיליון דולר ושוחרר בערבות ובתנאים מגבילים. הוא צפוי להיענש בארבע שנות מאסר אך שיתוף הפעולה שלו עשוי להפחית את העונש.

לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל, אחד מארבעת הבכירים בניו יורק שקיבלו טובות הנאה בהיקף של 1 מיליון דולר מברוידי, הוא אלן הבסי, לשעבר החשב הכללי. ברוידי הודה בתשלום עבור טיסות ב-75 אלף דולר, סוויטות במלונות יוקרה, סיור במסוק, נהג ורכב צמוד. לדברי מקורבים לדבר, אחד הבכירים הוא הבסי, שברוידי מימן לו בין היתר שהות במלון קינג דייוויד בירושלים וטיול לאיטליה.

לדברי משרד התובע קואומו, ברוידי הודה ב"הבנה שבעל פה" עם בכירים בניו יורק, לפיה בתמורה להטבות שונות, הם יפעילו את השפעתם כדי להיטיב עם מרקסטון שבניהולו. דוברו של ברוידי אמר היום, כי הוא מתחרט על המעשים שהביאו אותו לבית המשפט אך מרוצה מכך ששיתף פעולה עם הרשויות בחקירה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות