אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איתמר שמעוני: "כולי תקווה שנחזיר את כיכר אתרים לימי הזוהר שלה" צילום: גדי קבלו

איתמר שמעוני: "כולי תקווה שנחזיר את כיכר אתרים לימי הזוהר שלה"

הכיכר, שנחשבה בשנות השבעים והשמונים לסמל הבליינות התל-אביבית, נהפכה לאחת הנקודות המוזנחות ביותר בעיר. אחד הפרויקטים שמצפים לחברת אתרים הוא שדרוגה

06.12.2009, 08:47 | שי פאוזנר

כיכר אתרים, שנחשבה בשנות השבעים והשמונים לסמל הבליינות התל־אביבית, נהפכה לאחרונה לאחת הנקודות המוזנחות ביותר בעיר. שנים רבות מנסות מועצות העירייה השונות ליזום תוכניות שיאפשרו לנצל את הפוטנציאל יוצא הדופן של הכיכר וסביבתה, אך ללא הצלחה.

אחד הפרויקטים הגדולים שמצפים לחברת אתרים בשנת 2010 הוא שדרוג הכיכר. החלופה שנבחרה תכלול משטח חדש ויצירת מעבר חופשי לבריכת גורדון, לחוף הים ולמרינה. מלבד זאת יחודשו הכניסה לכיכר והתשתיות למקומות הבילוי.

עלות הפרויקט מוערכת ב־26 מיליון שקל. המכרז יפורסם בתוך שלושה חודשים והפרויקט יתחיל במהלך 2010. אלא שהתוכנית האופטימית נתקלת במכשול בהיבט התקציבי, שעליו חלוקים עיריית תל אביב ומשרד התיירות.

"נכון לימים אלו אנחנו והעירייה מנסים למצוא פתרון לחור התקציבי שנוצר בעקבות ההודעה של משרד התיירות שהם אינם מתקצבים את פרויקט כיכר אתרים", שולח שמעוני אצבע מאשימה.

לדבריו, "ישנה הבנה שפרויקט דגל מסוג זה חייבים לבצע. כולי תקווה שיימצא התקציב הנדרש ונוכל להחזיר את הכיכר לימי הזוהר שלה. כרגע בחברת אתרים ממשיכים כרגיל בתכנון, ומכינים חומר למכרז שיפוץ וחידוש הכיכר", אמר שמעוני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
כיכר אתרים
גם לי הבטיו שהמקום ישופץ ולכן השכרתי חנות אלא שאין לי עבודה בגלל שהמקום נראה זוועה ולא מתכוונים לשפץ, המדרכה היתה שבורה ולקח הרבה זמן עד שזה סודר, החשמל לא עובד בכל המקום ואין תאורה מספיקה, יש בעיות של הצפות וסתימות ביוב והעירייה לא לוקחת אחריות , מה יהיה???
שוכר במקום , תל אביב  |  16.11.10
7.
חכמי חלם
מידי שנה בשנה קם חכמולוג ומציע לשפוך כספי ציבור מתי תבינו שאקמול לא עוזר לחולי סרטן כל תשתית הכיכר רקובה ולך אדון חכם זה לא צריך לענין אם ישפצו או לא החברה שאתה עומד בראשה מרויחה מספיק כסף מהחניון ותחנת הדלק תבין את המחלה הזו צריך להרוס ורק אחר כך לנסות לשקם או לחילופין עד אשר ימצא איש שלומכם שיוכל להיתעשר על חשבון בעלי הנכסים ושינסה לפנות אותם בתמורה לקומות נוספות שיקבל האים אדון נכבד בא לבקר פעם בכיכר אתרים בחורף האים ידעתה שמי הגשמים יורדים לתוך העסקים קווי המים דולפים הביוב ניסתם כל שני וחמישי ועוד אין סוף מפגעים אז חשוב יעיל ולא הנשמה מלאכותית
רוני , תל אביב  |  08.02.10
5.
אין מה לשפץ שם, צריך להסיר את הככר המכוערת והמיותרת הזו.
את ה"ככר" הזו אין מה לשפץ - הבניינים המכוערים, הבטונדה המשתוללת, המדרגות המפלצתיות שמפרידות את הים, המרחבים החשוכים והמפחידים מתחת עם ריח השתן. עשו לכולנו טובה, תביאו את ה-D9 ותגמרו את הסבל הזה. העידן של משטחי בטון מוגבהים כמו ככר אתרים וככר דיזנגוף נגמר, אף אחד לא מתכנן יותר מפלצות כאלו. אין לזה גם שום הצדקה. את כל מה שנבנה שם צריך להעיף. שום דבר אחר לא יעזור
יאיר  |  07.12.09
לכל התגובות