אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר: עו"ד יהודה וינשטיין הוא היועץ המשפטי לממשלה צילום: יריב כץ

אושר: עו"ד יהודה וינשטיין הוא היועץ המשפטי לממשלה

הממשלה אישרה הבוקר פה אחד את מינויו של עו"ד וינשטיין לתפקיד היועמ"ש. ייכנס לנעלי מזוז ב-1.2 ויישאר בתפקידו עד 31 בינואר 2016

06.12.2009, 11:21 | תומר אביטל וצמרת פרנט

בישיבת הממשלה שנערכה הבוקר (א') הוחלט פה אחד כי עו"ד יהודה וינשטיין ימונה לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה. וינשטיין יכנס לנעלי היועץ הנוכחי, מני מזוז, בראשון לפברואר וישאר בתפקידו עד 31 בינואר 2016.

וינשטיין יתחיל את הקדנציה בחפיפה עם מזוז שתארך כשבועיים.

וינשטיין (65) הוא אחד מעורכי הדין הפליליים המוערכים במגזר הפרטי. בעבר ייצג את ראש הממשלה בנימין נתניהו, יושב ראש ש"ס לשעבר, אריה דרעי, ואת ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט.

שר המשפטים, יעקב נאמן, הסביר בפתח הישיבה כי "לאחר שבחנתי את שלושת המועמדים שהיו בפניי, אין לי ספק שעו"ד וינשטיין הוא המתאים ביותר". נאמן הוסיף כי הוא משוכנע בדבר יכולתו הארגונית והמנהלית.

מזוז אמר לפני ההצבעה כי "עו"ד וינשטיין זוכה להערכה כללית בקהילה המשפטית הן בשל ידיעותיו ומקצועיותו והן בשל אופיו ויושרו. הוא יקבל את מלוא הסיוע מהמערכת המשפטית להעברה מסודרת של התפקיד וגיבוי ותמיכה בעבודתו".

לאחר מכן שיבח נתניהו את מזוז ואמר "עשית עבודה מעולה בתנאים מאוד קשים. ניווטת בחוכמה רבה -חוכמת הראש וחוכמת הלב. אתה ראוי לכל שבח על מעשיך".

בהצעת ההחלטה כתב השר נאמן כי עו"ד וינשטיין הינו בעל ניסיון משפטי רב, הוא כיהן כסגן בכיר לפרקליט מחוז מרכז, ועם פרישתו מהפרקליטות הקים משרד עו"ד שהתמחה בעיקר בעבירות צווארון לבן, עבירות כלכליות, משפט פלילי, דיני הסגרה, נושאים הנוגעים לביטחון המדינה, משפט חוקתי ומנהלי, שוק ההון, ניירות ערך ונושאים מגוונים אחרים בתחום המשפט הציבורי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות