אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליצנים ושמפניה. במה בדיוק משקיעה מנצ'סטר יונייטד? צילום: איי אף פי

ליצנים ושמפניה. במה בדיוק משקיעה מנצ'סטר יונייטד?

השבועון "ניוז אוף דה וורלד" חשף היום נתונים מדהימים לגבי ההוצאות של קבוצת הפרמיירליג

06.12.2009, 17:42 | סוכנויות הידיעות

השבועון "ניוז אוף דה וורלד" חשף היום נתונים מדהימים לגבי ההוצאות של מנצ'סטר יונייטד.

מנצ'סטר יונייטד, שמכניסה כ-300 מיליון ליש"ט בשנה, ונמצאת בחובות של כ-700 מיליון ליש"ט, שילמה ל-287 חברות שונות כ-93.85 מיליון ליש"ט בשנתיים האחרונות.

נתונים מדויקים לא ניתן היה להציג, אבל הקבוצה מחלקת את התשלומים לחברות - ממגוון תעשיות - לפי שבע קטגוריות: 50-100 אלף ליש"ט; 100-250 אלף ליש"ט; 250-500 אלף ליש"ט ו-1 מיליון ליש"ט ומעלה; 2 מיליון ליש"ט ומעלה; 4 מיליון ליש"ט ומעלה ו-6 מיליון ליש"ט ומעלה.

הנתונים מיוני 2006 עד מאי 2008 מראים כי חברת Think Magic, שמספקת שירותי קוסמים, הרוויחה יותר מ-50 אלף ליש"ט מהקבוצה. חברת Superbfunctions, שמספקת ליצנים, קיבלה סכום דומה.

1 מיליון ליש"ט שולמו לחברת ACF ספורטס פרומושנס – שבה אלכס פרגוסון, המנג'ר ואשתו קאת'י – הם דירקטורים. "פרגי", קיבל באותה תקופה 8 מיליון ליש"ט, על עבודתו כמנג'ר.

אולד טראפורד. מה קורה במגרש של השדים האדומים? אולד טראפורד. מה קורה במגרש של השדים האדומים? אולד טראפורד. מה קורה במגרש של השדים האדומים?

שש חברות לא מוכרות כגון - Platinum One Limited, Trafford MBC, Harlem Springs Corporate Inc, Laing O'Rourke and HWBC Chartered Surveyors - קיבלו 6 מיליון ליש"ט כל אחת בשנתיים האחרונים.

חברת טרבלקר קיבלה 4 מיליון ליש"ט, בעוד 14 חברות נוספות כגון הרויאל מייל (הדואר הבריטי), ההוצאה לאור היימרקט וחברת הקייטרינג Brake Brothers קיבלו 1 מיליון ליש"ט כל אחד.

חברות שסיפקו יין ושמפניה קיבלו ממנצ'סטר יונייטד בין 100 אלף ליש"ט ל-250 אלף ליש"ט.

מועדון הכדורגל דאליאן שייד הסיני גם כן קיבל כסף ממנצ'סטר יונייטד וכך גם החברה של מייקל קאריק, Michael Carrick Ltd, שקיבלה בין 250 אלף ליש"ט ל-500 אלף ליש"ט, בנוסף למשכורת של השחקן.

דובר מנצ'סטר יונייטד ענה לתחקיר, בכך ש"מנצ'סטר יונייטד היא עסק רב-גווני שעובד 364 יום בשנה וצריך שירותים כגון קייטרינג, ניהול וועידות, תחזוקה ועוד".

יש לציין שבעונת 2007/08 ההוצאות של היונייטד היו 170 מיליון ליש"ט בעוד הכנסות המועדון עמדו על 257 מיליון ליש"ט. "מדובר ברווחי שיא", אמר הדובר. עם זאת, חובות הקבוצה ותשלומי הריבית הגבוהים מביאים לכך שחברת האם של היונייטד רושמת הפסדי ענק.

אגב, החשיפה של ניוז אוף דה וורלד מראה גם כמה קיבל סוכנו של כריסטיאנו רונלדו מהמועדון. חברה של הסוכן ג'ורג' מנדש, בשם Gestifute International, אשר זכתה לתשלום של 20 אלף ליש"ט בשבוע במשך שנתיים (כ-2 מיליון ליש"ט) ממנצ'סטר יונייטד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות