אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המסחר בתל אביב הסתיים בירידות שערים; אורמת נפלה ב-2.5% צילום: עמית שעל

המסחר בתל אביב הסתיים בירידות שערים; אורמת נפלה ב-2.5%

מדד ת"א 25 ירד ב-0.4%, ת"א 100 נחלש ב-0.5% ומדד הנדל"ן נפל ב-1.75%. מלרג צללה ב-10% אחרי חשיפת "כלכליסט" כי מרבית המזומנים שלה משועבדים

07.12.2009, 16:37 | שניר הנדלר

המסחר בבורסה בתל אביב הסתיים בירידות שערים.   

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 תל טק 15 נדל"ן 15 בנקים

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

בורסות אירופה פתחו היום את המסחר בירידות של יותר מ-1%, שמתמתנות כעת. החוזים העתידיים בוול סטריט מצביעים על פתיחה שלילית.

מפרוטוקול דיוני הריבית בבנק ישראל שפורסם היום עולה כי אמנם 3 מתוך 4 יועצי הנגיד תמכו בהעלאת הריבית האחרונה, אך היועץ שלא תמך בהעלאה העלה חשש כי אולי ההתאוששות העולמית לא תגיע בקצב מהיר כמצופה.

רפי גוזלן, אסטרטג המאקרו של לידר שוקי הון, העריך אתמול כי ההתפתחויות בארה"ב יקלו על בנק ישראל לבצע התאמה נוספת בריבית. גוזלן הוסיף כי רמת הציפיות הגבוהה לאינפלציה מעלה את ההסתברות להמשך העלאת הריבית ומובילה להעדפת האפיק השקלי על הצמוד.

אתמול התנהל יום המסחר על רקע מגמה חיובית בוול סטריט במהלך סוף השבוע בעקבות פרסומם של נתוני תעסוקה טובים מהצפוי. המסחר נחתם במגמה חיובית: מדד תל אביב 25 טיפס בשיעור של 1.1% לרמה של 1,126 נקודות, מדד תל אביב 100 הוסיף 0.8% לרמה של 1,045 נקודות ומדד הבנקים עלה 2.7% לרמה של 1,284 נקודות.

מניות בכותרות

ל"כלכליסט" נודע, כי אפריקה ישראל ונציגות האג"ח הכללית הגישו הצעה חדשה לפיצוי בעלי אג"ח ט', הסדרה הקצרה של אפריקה ישראל. לפי ההצעה יקבלו בעלי אג"ח ט' כ-20% מהיקף המזומן שתשלם אפריקה לכלל בעלי האג"ח, שיסתכם ב-550 מיליון שקל. במילים אחרות, בעלי אג"ח ט' ישלשלו לכיסם סכום של כ-110 מיליון שקל אם יסכימו למתווה המוצע.

מניית אורמת הובילה אתמול את מדד תל אביב 25 בטיפוס של 4.5% על רקע פתיחת ועידת האקלים בקופנהגן. בינתיים סופגת החברה הורדת המלצה מאקסלנס, שממליצים למכור את המניה במחיר יעד של 30 שקלים.

בנק לאומי ירשום רווח של 40 מיליון שקל ממכירת אחזקותיו בחברת הנדל"ן איירפורט סיטי.

מבני תעשייה צפויה להצטרף לדרבןבמדד תל אביב 100. הבוקר אקסלנס נשואה שרותי בורסה הפיצו כ-5% ממניות מבני תעשייה, על מנת לאפשר לה לעמוד בתנאי הסף למדד. ההפצה מתבצעת בעיקר דרך כלכלית ירושליםו דלק נדל"ן.

בעלי השליטה במלרג הוכיחו כמה כדאי להקשיב לשיחות ועידה של החברה עם מנהלי השקעות. ב"כלכליסט" פורסם כי בעלי השליטה גילו בשיחה למשקיעים כי מתוך סכום של 34 מיליון שקל שנרשם כמזומן בקופה - רק 7-5 מיליון שקל לא משועבדים כערבויות לפרוייקטים.

חברת רילון שבשליטתו של יוסף בודנשטיין נהנתה מההתאוששות שנרשמה בשווי איגרות החוב של אפריקה ישראלמסדרה כ"א מתחילת השנה. העלייה במחירי האיגרת הניבה לרילון רווח ("על הנייר") של יותר מ־13 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
ההצעה לתשלום 20% מזומן נשמע הוגן
כונס נכסים בפירוק לא נשמע טוב. יודעים כיצד נכנסים אך מעולם לא נדע את היציאה..! מי שקנה אג"חים חייב לדעת , זה לא מניה, והפוזיציה היא לטווח ארוך. כאשר הקופונים הם התמורה הטובה והנכונה . כמובן כולנו מחכים לפרעון , למרות זאת המצב לא היה דומה עם אג"ח ט'. ( מה חשבתם... לגזור קופון 100% במינימום זמן ...אואלה פריירים לא מתים..! סבלנות קחו הלוואה בנתיים.. הריבית נמוכה מול הקופונים של אפריקה ט'... צריך לקבל מלבייב יותר ריבית.
simnon , jerusalem  |  07.12.09