אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מילומור מציגה: כמה פעמים אפשר לרכוש ציוד כרייה?

מילומור מציגה: כמה פעמים אפשר לרכוש ציוד כרייה?

מילומור פירסמה באיחור את דוחות הרבעון השלישי של 2008 - שחשפו התנהלות בעייתית בהתקשרויות עם בעל השליטה, פרדי רובינסון

07.12.2009, 10:11 | סיון איזסקו

חברת מילומור שבשליטת פרדי רובינסון, שהגישה בתום הרבעון השלישי של 2008 בקשה להקפאת הליכים, פרסמה אתמול את דו"חותיה הכספיים לאותה תקופה באיחור של יותר משנה. בדו"חות אלו מתארת החברה לא מעט עסקאות שבוודאי גורמות למשקיעים להרים גבה.

ב־2002 רכשה חברת רומרבל שבבעלות פרטית של פרדי רובינסון ציוד חציבה בתמורה ל־2.2 מיליון יורו. לצורך הרכישה גייסה רומרבל מימון בנקאי של 1.8 מיליון יורו, ומילומור התחייבה אז כי אם רומרבל לא תעמוד בתשלומים לבנק המלווה, אזי מילומור הציבורית מתחייבת לרכוש את הציוד מהבנק. ואכן, כעבור שנה רומרבל לא עמדה בתשלומים לבנק, ומילומור נאלצה לרכוש ממנו את הציוד תמורת 12.5 מיליון שקל. אף שמילומור רכשה את הציוד מהבנק, "הציוד נותר רשום בטעות בספרי רומרבל הפרטית", נכתב בדו"ח.

ב־2007 הפכה רומרבל לחדלת פירעון ומונה לה כונס נכסים שטען כי אם הציוד רשום בספריה של רומרבל, הרי שהציוד שייך לה. בעקבות זאת הסכימה מילומור בדצמבר 2008 לרכוש את הציוד מרומרבל בתמורה ל־370 אלף יורו.

אם לא די בכך, הרי שבשנים 2006–2005 מילומור שילמה בטעות לרומרבל 110 אלף יורו כדמי שכירות בגין ציוד החציבה אף שהציוד היה בבעלות מילומור עצמה. החברה הנשלטת על ידי רובינסון החליטה לא לחלט ערבויות אישיות של רובינסון שהעמיד בעבר לנושא זה.

בעבר נחקר פרדי רובינסון על ידי מחלקת החקירות של רשות ני"ע בחשד לביצוע עסקאות בעלי עניין אחרות עם חברות פרטיות שבבעלותו ברומניה שלא דווחו על ידי מילומור כנדרש בחוק. החומר בנוגע לחקירות נמצא כיום בפרקליטות.

רובינסון אמר אתמול ל"כלכליסט" כי הוא באופן אישי השיב את הסכום של 370 אלף יורו למילומור וכי החקירה ברשות ני"ע נגעה לנושאים אחרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות