אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נטל ההוכחה על קס ולובש צילום: אוראל כהן

נטל ההוכחה על קס ולובש

המנהלים הנותרים של קרן מרקסטון צריכים לשנס מותניים ולנסות לייצר למשקיעים שלהם גם קופון על השקעתם

08.12.2009, 07:36 | רחלי בינדמן
לא בטוח שאמיר קס ורון לובש, המנהלים הנותרים של קרן מרקסטון, ישנים טוב בלילה. הודאתו המביכה של שותפם לשעבר אליוט ברוידי, כי השתמש בשוחד כדי לגייס השקעות לקרן, העמיסה על כתפיהם את נטל ההוכחה לביצועי הקרן מול המשקיעים הזועמים.

בדו"חותיה הכספיים לרבעון השלישי של 2009 רושמת קרן מרקסטון תשואה מצטברת של 28% על השקעותיה, חמש שנים לאחר שהוקמה וחמש שנים לפני שהיא עתידה להתפרק. אלא שעיקרה של התשואה היא לפי שעה על הנייר בלבד, בפועל הושבו למשקיעים 40% מהמזומנים שהוזרמו לקרן - בעיקר בזכות האקזיטים מוצלחים שביצעה הקרן בראשית הדרך - של דפי זהב ושל זרעים גדרה.

כעת על קס ולובש לשנס מותניים ולנסות לייצר למשקיעים שלהם גם קופון על השקעתם. בשלב הראשון, ינסו שני המנכ"לים להרגיע את המשקיעים ואחרי שיישככו הלהבות מפרשת השוחד של ברוידי, גם להשקיע את יתרת המזומנים שבקופה במהלך השנה הקרובה. לשם כך הם גייסו את דני גילרמן כמחליפו של ברוידי בתפקיד יו"ר הקרן. גילרמן בעל הקשרים הטובים בניו יורק, יעשה הכל כדי לאפשר לקרן לסיים את חייה כיאות.

אבל כל הזעם של המשקיעים כנגד הקרן ובכיריה, עשוי להיעלם באחת אם יוצג בקרוב אקזיט חדש ורווחי במיוחד. המועמדת הראשונה לכך היא האחזקה של הקרן ב־24% ממניות פסגות - בית ההשקעות הגדול בישראל, הנמצא כעת על המדף.

פסגות נשלט כיום בידי שלוש קרנות השקעה שונות, שמעוניינות כולן לממש את השקעתן, ומצב זה לבדו מגביר את הסיכוי שכך אכן יקרה. אחת המועמדות העיקריות לרכישת פסגות היא קרן איפקס בניהולה של זהבית כהן יוסף, שצ'ק שמן שלה תמורת פסגות, יעלה חיוך על פניהם של לובש וקס, וכמובן שגם על פני המשקיעים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות