אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
RBC מעלה את תחזית הרווח של טבע צילום: אוראל כהן

RBC מעלה את תחזית הרווח של טבע

מעריכים כי 2 תרופות חדשות יוסיפו למכירותיה של טבע סכום הקרוב ל-90 מיליון דולר במהלך הרבעון הרביעי של 2009 וסכום של יותר מ-320 מיליון דולר בשנה הבאה

08.12.2009, 13:23 | שניר הנדלר

בבית ההשקעות RBC החליטו לשמור על המלצת תשואת יתר לענקית הגנריקה הישראלית טבע אך במקביל העלו את תחזיות הרווח של החברה. בבית ההשקעות מסבירים כי לאחר חודש של שיווק תרופת הלנסופרזול (lansoprazole), ניתן להעריך את השפעת מכירות התרופה המיועדת לטיפול בחומציות הכיבה על הכנסותיה של טבע.

ב-RBC מעריכים שהחברה בניהולו של שלמה ינאי תחל לשווק במהלך הרבעון הרביעי של 2009 את תרופת ה-'סולוטאב', (גרסת הטבליות של הלנסופרזול) לאחר שבנובמבר דחה בית המשפט המחוזי של דלוור את טענותיה של חברת התרופות היפאנית טקאדה, כי הגרסה הגנרית של טבע פוגעת בזכויותיה הקנייניות על התרופה בעלת מכירות מקור של 509 מיליון דולר בארה"ב רק בחצי השנה הראשונה של 2009. למרות הפסיקה לטובתה של טבע, החברה עדיין לא זכתה לקבל את האישור הסופי לשיווקה של התרופה.

בבית ההשקעות שיקללו את ההכנסות הצפוייות משתי התרופות ומעריכים כי הן יוסיפו למכירותיה של טבע סכום הקרוב ל-90 מיליון דולר במהלך הרבעון הרביעי של 2009 וסכום של יותר מ-320 מיליון דולר במהלך השנה הבאה.

ב-RBC שותפו האסטרטגי של תמיר פישמן משאירים את תחזית הרווח למניה לשנת 2009 על 3.27 דולר למניה. אך מעלים ב-2 סנט את תחזית הרווח לשנה הבאה לרמה של 4.58 דולר למניה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות