אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא נעים לראות סטארט-אפ סגור: עובדי אקסאנט הגישו בקשת פירוק צילום: shutterstock

לא נעים לראות סטארט-אפ סגור: עובדי אקסאנט הגישו בקשת פירוק

62 עובדי חברת התוכנה בישראל פוטרו, לאחר שהגיעה למצב של חדלות פרעון; על לקוחותיה נמנו בי.בי.סי ואוניברסיטת סטנפורד בארה"ב

08.12.2009, 19:11 | מארק שון

52 עובדי חברת הסטארט-אפ אקסאנט הגישו היום (ג') בקשה לבית המשפט המחוזי בתל-אביב לפרק את החברה ולמנות את עו"ד ארז חבר כמפרק זמני. מהבקשה עולה, כי החברה מצויה במצב של חדלות פרעון, שעריה נסגרו ואין בה כל פעילות, כל 62 עובדי החברה פוטרו ואין לחברה מקורות תזרימיים זמינים לשלם את חובותיה, בין היתר לעובדי החברה.

העובדים טוענים כי החברה הביעה את הסכמתה למהלך בשל מצבה והתפטרות המנכ"ל, על מנת למנוע מצב של ואקום ניהולי, ועל מנת לנסות ולתת מענה לצרכי לקוחות החברה.

מדובר בחברת תוכנה המספקת פתרונות אחסון מידע. עיקר פעילותה מתרכזת באירופה וארה"ב ועם לקוחותיה נמנו הרשת בי.בי.סי, נוקיה, אוניברסיטת סטנפורד בארצות הברית וחברת התרופות Merck.

בשנים 2007-2008 הגיעו מכירות החברה לכ-8 מיליון דולר ובשנת 2009 הגיעו מכירות החברה לכ-4.5 מיליון דולר. במשך השנים גייסה החברה כ-70 מיליון דולר. ההשקעה הראשונית הייתה של קרן אוורגרין, חברת סבן (כיום חברת קופרטינו) וקרן מיקרודנט, בעלי המניות המרכזיים בחברה. מלבדם, השקיעו בחברה לאורך השנים גם אינטל קפיטל, קודאק, קרן ההון סיכון CSK (של חברת היטאצ'י), קרן ההון סיכון האמריקאית Coral וקרן הגידור QVT.

מהבקשה שהוגשה עולה, כי לאחר שקופת המזומנים של החברה נותרה כמעט ריקה, ניהלה החברה בתקופה האחרונה מו"מ במטרה לגייס כספים להמשך הפעלה של החברה, כאשר על הפרק עמד הסכם השקעה של עשרות מיליוני דולרים עם "אחת מענקיות המחשוב בעולם", כהגדרתם, אך בסופו של דבר נתקל המו"מ בקשיים ולא התגבש לכדי הסכם.

לפני מספר ימים, לאחר שהחברה לא הצליחה לגייס כספים נוספים ולאחר שהמשקיעים המרכזים של החברה הזרימו כספים לצורך תשלום משכורות לעובדים בסך של כחצי מיליון דולר, החליט דירקטוריון החברה על פיטורי עובדי החברה, כאשר לחברה כ- 80 עובדים, מתוכם כ- 62 בישראל.

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות