אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי המינהל: לא יהיה שינוי ביחסי העבודה ללא הסכמה צילום: גיא אסיאג

עובדי המינהל: לא יהיה שינוי ביחסי העבודה ללא הסכמה

זאת לאחר שב"כלכליסט" נחשפה כוונת ההנהלה והאוצר לשנות את ההסכמים עם העובדים לאחר הקמת רשות המקרקעין שתחליף את ממ"י

08.12.2009, 22:13 | מיקי פלד

"לא תהיה רפורמה ביחסי העבודה במינהל מקרקעי ישראל (ממ"י) ללא הסכם שיהיה מקובל על העובדים", כך אמרו אתמול (ג') בוועד העובדים של ממ"י ובהסתדרות עובדי המדינה. זאת בעקבות הפרסום ב"כלכליסט" על הכוונה של ההנהלה והאוצר לשנות את ההסכמים עם העובדים לאחר הקמתה של רשות המקרקעין שתחליף את ממ"י, כך שיינתן כוח רב יותר למנהלים לנייד עובדים בין מחלקות, לתגמל עובדים על פי תפוקה ולהגדיר בעצמם את הליכי הקידום במינהל.

גורם המקורב למו"מ בין האוצר והעובדים הביע תמיהה על תוכניות ההנהלה לגבי ההסכם הקיבוצי: "אני לא מבין איך הם מנהלים משא ומתן עם עצמם? ציבור העובדים צריך לקרוא על תוכניותיהם בעיתון?". בוועד אמרו כי לא יסכימו לאפשר להנהלה לנייד עובדים ללא הסכמת ההסתדרות והוועד. כמו כן אמרו העובדים, כי הם מתנגדים להוצאת עבודות של המינהל למיקור־חוץ.

בשבוע שעבר התבשרו העובדים בישיבה של ועדת הכלכלה של הכנסת כי ההנהלה מעוניינת בפרישתם של 300 עובדים. על כך אמרו כי המטלות החדשות שיוטלו על רשות המקרקעין דורשות דווקא תגבור של כוח האדם, לא פיטורים.

יו"ר הוועד, גיל איזנשטיין־קנה, אמרה כי "עמדת ההסתדרות וועד העובדים היא נחרצת לאורך כל הדרך. אם האוצר מעוניין ברענון כוח אדם בדרך של פרישה מרצון, הרי שעליו להציע תנאים נדיבים, במיוחד לנוכח העובדה שכיום הפנסיות בממ"י נמוכות ביותר".

יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקובי: "מנכ"ל ממ"י הוסמך לשמש נציב שירות עובדי המדינה לעובדים. לצערי, במקום לשמור על העובדים, הוא מתייחס אליהם כאל פיסות אדמה שניתן להעבירן בעלות".

ירון ביבי, מנכ"ל ממ"י, אמר בתגובה: "עובדי ממ"י מכירים אותי ואני בא מקרבם. אמירות אלו של ההסתדרות מנסות לפתוח גזרה היכן שאין צורך בה. הגנתי ואמשיך להגן על עובדי המינהל. את הרפורמה צריך לבצע לתועלת המשק ואעשה ככל שביכולתי כדי לעשות זאת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות