אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוניברסיטאות יפרסמו דו"חות כספיים אחידים לציבור צילום: בלומברגבורסת ת"א בורסה בורסות

האוניברסיטאות יפרסמו דו"חות כספיים אחידים לציבור

כחלק מיישום הליקויים שמצא מבקר המדינה במוסדות האקדמאיים תחייב ות"ת את האוניברסיטאות לפרסם דוחות כספיים מלאים אחת לשנה

09.12.2009, 12:00 | נעמה סיקולר

הוועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת) תחייב את האוניברסיטאות הציבוריות בישראל לפרסם דוחות כספיים מלאים, בדומה לעמותות וחברות ממשלתיות, כבר החל מהשנה. הדו"ח הראשון יוגש לוועדה בחודש ספטמבר 2010 ויפורסם לציבור בדצמבר.

הדו"ח יכלול פרטים על הפעילות של קרן קשרי המדע, פירוט על הנכסים החיצוניים של כל אוניברסיטה, דיווח על היקף ההתחייבות של הפנסיה התקציבית, פעילות המחקר, שיערוך של היקף הציוד המחקרי וכן דיווח על פעילות חברות הבנות של כל מוסד. כמו כן יכלול הדו"ח את עלות השבתון של המרצים וימי החופשה. נתונים שהאוניברסיטאות לא היו אמורות לחשוף עד היום. מטרת הדו"ח היא לייצר שקיפות של הנתונים אך גם לייצר כללי דיווח אחידים לכל האוניברסיטאות.

כללי הדיווח החדשים הם למעשה יישום של הערות דו"ח מבקר המדינה על מערכת ההשכלה הגבוהה. הדו"ח הזהיר מפני הגירעון העצום המצטבר של האוניברסיטאות (17.9 מיליארד שקל) והתריע כי תנאי הפיקוח של האוניברסיטאות על תנאי השכר וההתחייבויות הפנסיוניות אינם מספיקים. הדו"ח גם מצא ליקויים בתפקוד גופי הבקרה על האוניברסיטאות - מל"ג, ות"ת ומשרד האוצר – וקבע כי לא התקיים פיקוח מספק על הנעשה במוסדות המתוקצבים מכספי המדינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות