אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גיורא ירון על פירוק אקסאנט: "יש כאן תחושת החמצה" צילום: יובל חן

גיורא ירון על פירוק אקסאנט: "יש כאן תחושת החמצה"

לדברי ירון, מבעלי המניות בחברת הסטארט-אפ שהגיעה לחדלות פירעון, המשקיעים בחברה מוכנים להזרים לה הון נוסף במטרה למכור אותה, אך הוא אינו מתחייב שיהיה ניתן להציל אותה

09.12.2009, 14:20 | אסף גלעד

"יש כאן תחושת החמצה. העובדים הביעו המון תסכול, אבל לא היה כעס", כך אמר הבוקר (ד') היזם והמשקיע גיורא ירון, אחד מבעלי המניות בחברת התוכנה אקסאנט. ירון כינס היום את 60 עובדי החברה לשיחת הבהרה, יממה לאחר שהוגשה לבית המשפט בקשה לפירוקה.

גיורא ירון, צילום: אוראל כהן גיורא ירון | צילום: אוראל כהן גיורא ירון, צילום: אוראל כהן

"מטבע הדברים אינך יכול לשתף את העובדים בכל השיקולים הקשורים לבעלי המניות, השותפים האסטרטגים, ההנהלה ובעלי החוב, אבל התגובות שקיבלתי בכינוס היום היו בוגרות. היו לעובדים טענות על כך שהמו"מ נכשל, אבל הבעיה המרכזית היא שהזרמה נוספת של הון לחברה היא בעייתית", אמר ירון.

ל"כלכליסט" נודע כי בשבועיים האחרונים הוזרמו לחברה כ-500 אלף דולר נוספים מבעלי המניות הקיימים, עם זאת לא בטוח כלל שהעובדים יקבלו את משכורת חודש דצמבר, ובבקשת הפירוק הזמנית שהגישו אתמול לבית המשפט טענו כי לחברה חוב של כמיליון דולר כלפיהם, על משכורות ופיצויים.

לדברי ירון, המשקיעים בחברה - אוורגרין, איתן ורטהיימר וירון עצמו - מוכנים להזרים לחברה הון נוסף. "אנחנו רוצים לשמר את הלקוחות ואת העובדים כדי שנוכל למכור את החברה, ואכן יש כמה רוכשים פוטנציאליים שכבר פנו אלינו. את הכסף הנוסף נזרים רק בתמורה שתהיה לנו שליטה על כך שילך למקומות הנכונים: לתמיכה ללקוחות ובעובדים. הטכנולוגיה של החברה מצוינת ויש לה פוטנציאל. האם יש סיכוי להציל את החברה? זאת רק הזמן יגיד".

"זה כואב לראות איך טכנולוגיה שפיתחת במשך שנים רבות הולכת לפח", אמר אחד העובדים ל"כלכליסט". "החברה היתה בדרך להסכם מוצלח עם ענקית אמריקאית (חברת דל, א"ג), עבדנו איתם כבר שנה וחצי והיתה לנו תוכנית לגייס השקעה ועובדים חדשים, היה כאן עתיד מזהיר, ומאוד אכזב אותנו שבגלל מאבקים פנימיים בין בעלי המניות זה לא יצא לפועל".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות