אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר בטרומית: תיאסר מכירת אלכוהול בעסקים החל מהשעה 21:00 צילום: גדי קבלו

אושר בטרומית: תיאסר מכירת אלכוהול בעסקים החל מהשעה 21:00

לפי הצעת החוק, בסוף השבוע הקנייה תיאסר כליל. יוזם ההצעה, ח"כ חיים כץ: "מדובר בצו השעה"

09.12.2009, 14:20 | תומר אביטל
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת החוק של ח"כ חיים כץ להגבלת מכירת משקאות משכרים. הצעת החוק קובעת איסור מכירת אלכוהול בעסקים החל מהשעה 21:00 וכן איסור מכירת אלכוהול מיום חמישי בשעה 21:00 ועד יום ראשון בשעה 06:00.כמו כן, תיאסר מכירת אלכוהול בתחנות דלק. החוק אינו חל על מקומות בילוי דוגמת פאבים.

ההצעה באה להילחם בשתייה מופרזת של משקאות אלכוהוליים בקרב בני נוער.

בדברי ההסבר לחוק נכתב: "מחקרים שונים מראים כי בין 50%-60% מבני הנוער בישראל צורכים משקאות משכרים. כמו כן בשנים האחרונות חלה עלייה חדה בצריכת האלכוהול המופרזת בקרב בני הנוער. בבדיקת הקשר שבין צריכת משקאות משכרים לבין התנהגות אלימה במועדוני הבילוי נמצא, כי צריכת אלכוהול רבה יותר בקרב המבלים מגבירה התנהגות אלימה. עבירות אלימות רבות מתחילות במקום הבילוי, ולאחר התערבות המאבטחים הן נמשכות מחוץ למתחם הבילוי, ברחובות. נתון מדאיג נוסף הוא שיעור התאונות הקטלניות שבהן מעורבים נהגים שנמצאים תחת השפעת אלכוהול - שיעור אשר הולך וגדל בשנים האחרונות. בנוסף, רוב תאונות הדרכים שבהן הנהג היה תחת השפעת אלכוהול התרחשו בשעות הלילה המאוחרות ובשעות הבוקר המוקדמות, בזמן החזרה ממוקדי בילוי".

ח"כ חיים כץ בירך על אישורו של החוק במליאה ואמר – "מדובר בצו השעה. התרחבות התופעה בה בני נוער צורכים משקאות משכרים טרם הבילוי וטרם הגעתם למועדוני הבילוי מחייבת נקיטת צעדים אשר יקשו ויגבילו את צריכת המשקאות המשכרים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות78 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

76.
רמת האינטיליגנציה של יושבי משכן הכנסת שואפת לתת רמה!
בואו נמנע מהציבור את כל זכויותיו ,גם כך הוא מטומטם שאינו מתמרמר על כלום. נעשוק אותו במי השתייה,נמנע טיפול רפואי(יקר מידיי),אסור לשתות,לעשן,לצרוך חשיש,נקרע אותו במיסים,מס על גדר המערכת(דיכטר "התותח")מס על סיגריות,קיצוץ קיצבאות,עליית מחירי לחם ועוד....אנחנו פשוט עם מטומטם....
יוני , מהגליל  |  09.12.09
לכל התגובות