אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חבילות האירוח של מונדיאל 2010 נפגעו מהמשבר הכלכלי העולמי צילום: אי פי אי

חבילות האירוח של מונדיאל 2010 נפגעו מהמשבר הכלכלי העולמי

תאי ה-VIP באצטדיונים בדרום אפריקה עשויים להישאר מיותמים בגלל פשיטות רגל של חברות שרכשו כרטיסים

09.12.2009, 16:53 | טאריק פנג'ה, בלומברג

המונדיאל שייערך ב-2010 עשוי למכור פחות חבילות אירוח לחברות מאשר הטורניר הקודם שנערך לפני שלוש שנים בגרמניה, זאת בשל המשבר הכלכלי העולמי. כך הודיע האחראי על הכרטיסים בתחרות מטעם פיפ"א, הורסט שמידט. אלפים בודדים של מושבים ששמורים לאורחים של חברות יעברו בחזרה למאגר הכללי, ציין שמידט.

"עלינו לשקול את ההתפתחויות במשבר הכלכלי ברחבי העולם", אמר שמידט, ששימש בעבר כמזכיר הכללי של איגוד הכדורגל הגרמני. "הביקוש לכרטיסי החברה היה גבוה יותר ב-2006 מאשר כאן".

בזמן שהמארחת דרום אפריקה בונה או משפצת 10 אצטדיונים לקראת האירוע, פיפ"א ו-MATCH Hospitality AG, החברה שמחזיקה בזכויות הבלעדיות למכירת חבילות האירוח, מצאו שהלקוחות אינם ממהרים להוציא כספים רבים על התחרות בעוד הכלכלה העולמית סובלת מהמשבר הכלכלי החמור ביותר מאז מלחמת העולם השנייה.

עלות האירוח והבנייה הוכפלה ל-30 מיליארד ראנד (4.2 מיליארד דולר), כך על פי דו"ח שפורסם ב-12 ביולי והסתמך על דברי דני ג'ורדן, שעומד בראש הוועדה המארגנת. "הזמנות מחברות ללקוחות שלהן עשויות להיות שונות כיום מאשר לפני שלוש שנים", מתאר שמידט. "בגרמניה, מכירות חבילות האירוח עמדו על קרוב ל-230 אלף".

הערותיו של שמידט מנוגדות להצהרות של פיפ"א מהשנה שעברה, שטענה שמונדיאל 2010 הוא בדרכו להפוך "לתוכנית האירוח המצליחה ביותר בהיסטוריה של המונדיאל". שמידט אמר שאין באפשרותו לספק נתון מדויק לגבי מכירות חבילות האירוח לתאגידים.

ההימנעות של תאגידים בינלאומיים מרכישת כרטיסים לאירוע הספורט הנצפה ביותר, עשויה להוביל להורדת מחירים שתספק לחברות מדרום אפריקה הזדמנות לבדר אורחים. האירוע של השנה הבאה, המונדיאל ה-19, יתקיים זו הפעם הראשונה באפריקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות