אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בני אור: חידושים ומגמות בתאורה לבית

בני אור: חידושים ומגמות בתאורה לבית

נורות לד, אפילו בתוך בדי ריפוד, הרבה קריסטלים ומיחזור חומרים. כלכליסט מדליק אורות רבים

10.12.2009, 11:34 | דקל גודוביץ

בתהליך העיצוב של מנורה מעורבים חומרי גלם פשוטים, כמו בית מנורה, חוט חשמל ואהיל או מעמד, אבל בלי דמיון ויצירתיות התוצאה תהיה עלובה למדי. בסטודיו i-ly, למשל, מכינים אהילים עם הדפסי תמונות על פי גחמת הלקוח, ובסטודיו ג'נקשן ממחזרים טלפונים, סירי אמייל וקומקומי מטבח לגופי תאורה.

מנורה מסירים ממוחזרים, בסטודיו ג מנורה מסירים ממוחזרים, בסטודיו ג'נקשן מנורה מסירים ממוחזרים, בסטודיו ג

תחום התאורה נמצא כיום בפסגת הטכנולוגיה האקולוגית, לא רק בהיבט של מיחזור חומרים או במעבר מנורות ליבון לנורות חסכוניות כמו הפלורסנטיות, אלא גם במעבר לנורות לד, שבשנה האחרונה מחירן ירד ושטף האור שלהן עלה. תאורת הלד כוללת מנגנונים חכמים ומחוברת למערכות מחשב השולטות בגוני האור, עוצמתו וזמני ההדלקה. כמו כן אפשר למצוא היום תאורת לד בתוך בדי ריפוד, ותאורת סיבים אופטיים כריהוט לבריכות או באזורים רטובים - בעיקר מפני שאינה מוליכה חשמל אלא אור, ולכן אינה מסוכנת.

דגם מקאו, בקמחי תאורה דגם מקאו, בקמחי תאורה דגם מקאו, בקמחי תאורה
מנורה של Designheure, ב-Luce תאורה מנורה של Designheure, ב-Luce תאורה מנורה של Designheure, ב-Luce תאורה

בני כוהנר, מבעלי חברת Luce תאורה, חזר לאחרונה מתערוכת התאורה יורולוצ'ה במילאנו ומדווח על חומרים מפתיעים וטקסטורות חדשניות. מהתערוכה הביא כוהנר גוף תאורה של Designheure, הכולל עדשה שקולטת תמונה כמו פרח או מחוגי שעון, מתוך דיסקיות מצורפות, ומקרינה אותה על הקיר, להעצמת האווירה. גם בחנויות אחרות אפשר למצוא חידושים: בפנטהאוז רהיטים מציעים את Lady Jane/Miss Jane - מנורות עומדות מפלסטיק עם חריטה גלית, ובקמחי תאורה מציגים אהילים העומדים על רגל מסיבי פחם של חברת Neocarbonio.

כוהנר מספר עוד מהתערוכה שהנברשות עדיין שורדות בשטח, אבל בעיקר אלה עם הטוויסט המודרני ובעיצוב עכשווי. נברשות קריסטלים הן אכן טרנד חזק כרגע בארץ, ואפשר להשיגן כמעט בכל חנות - ממחסני תאורה והמשביר לצרכן ועד חנות היוקרה החדשה של ילון־סוורובסקי בהרצליה. בחנויות תאורה מקצועיות יותר אפשר למצוא את הטוויסטים המעניינים על הנברשות, כמו נברשת Dear Ingo בעיצוב רון גלעד לחברת Moooi, שנראית כמו נברשת המורכבת מנורות משרדיות, או נברשת דיסקוקו, הנמכרת באקסקלוסיב. חג אורים שמח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות