אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה: ההסתדרות מאיימת לתבוע מעסיק לפי חוקי ההתארגנות החדשים צילום: גדי קבלו

לראשונה: ההסתדרות מאיימת לתבוע מעסיק לפי חוקי ההתארגנות החדשים

ההסתדרות מאיימת בתביעה נגד חברת שפע על הפרעה להתארגנות של עובדי החברה; על-פי החוקים החדשים שעברו בעסקת החבילה מעסיק שנמצא אשם ישלם פיצוי של עד 200 אלף שקל ללא הוכחת נזק

10.12.2009, 12:10 | מיקי פלד

ההסתדרות מאיימת בהגשת תביעה נגד חברת הקייטרינג שפע על הפרעה להתארגנות עובדים. זו הפעם הראשונה בה ההסתדרות מאיימת להשתמש בחוקי העבודה החדשים שעברו בכנסת כחלק מעסקת החבילה. על פי החוק, מעסיק שפוגע בעובדים המנסים להקים ועד עשוי לשלם פיצויים של עד 200 אלף שקל ללא הוכחת נזק.

היועץ המשפטי של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, עו"ד שי תקן, כתב מכתב לסמנכ"ל הכספים של שפע, מיכה רבאל, ובו התראה לפני תביעה משפטית אישית בגלל פגיעה בחופש ההתארגנות של עובדי החברה. עו"ד תקן כותב כי רבאל לוקח חלק פעיל "בהליך של הפעלת לחץ ואיומים כלפי עובדי החברה מתוך מטרה לאלצם 'למשוך' את חתימותיהם ולשבור את התארגנותם הלגיטימית במסגרת ההסתדרות". עו"ד תקן מוסיף וכותב, כי "ההסתדרות שומרת לעצמה את הזכות לנקוט בכל האמצעים העובדים לרשותה, לרבות תביעה אישית כלפיך בגין הפגיעה הקשה בחופש ההתארגנות".

המכתב נשלח בעקבות מידע שהגיע להסתדרות דרך ועד הפעולה של עובדי שפע, לפיו פועלת הנהלת החברה נגד העובדים. לטענת ההסתדרות, שלשום קיבל אחד מחברי ועד הפעולה, אבי דהן, מכתב אישי לביתו בשעת לילה, ובו איום מרבאל בתביעת דיבה אם לא יחזור בו מעדכון שהפיץ לעובדים באמצעות הדואר האלקטרוני. בהסתדרות אומרים כי "מדובר באמצעי שאינו לגיטימי כדי להפעיל לחץ על ועד הפעולה".

היום יחרימו עובדי חברת חשמל את חדרי האוכל המנוהלים על-ידי שפע. בהסתדרות אומרים כי אם החברה לא תכיר בהתארגנות ולא תפתח במשא-ומתן עם ההסתדרות תגייס ההסתדרות ועדים נוספים שינקטו בפעולת סולידריות דומה.

מחברת שפע נמסר, כי "אבי דהן השמיץ והכפיש במייל שנשלח ממחשבו את סמנכ"ל הכספים של שפע ולכן התבקש להפסיק לעשות זאת מאחר והדבר גובל בהוצאת לשון הרע. אנו חוזרים ומדגישים כי להנהלת שפע אין כל התנגדות להתאגדות עובדים ואין בכוונת החברה לפטר עובדים אלא לגייס עובדים נוספים במהלך השנה הקרובה. לצערנו, בניגוד לחוק, מסרבים נציגי ההסתדרות להציג בפנינו ואפילו בפני צד שלישי מוסכם את החתימות הנדרשות לפיהן הם מתיימרים לייצג עובדים אלה. זו התנגדות משונה, ויתכן שאין להם את מספר החברים הנדרש ולכן הם מנסים מסתירים אותן בפני צד שלישי מוסכם. שביתה תפגע בעובדים ובחברה, ואנו מקווים שההסתדרות תפעל כדין במטרה לקיים פגישה עניינית בנושא".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות