אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספינה טורקית טבעה מול חופי חיפה; 12 נעדרים צילום: אלעד גרשגורן

ספינה טורקית טבעה מול חופי חיפה; 12 נעדרים

סמוך לשעה 2:00 בלילה שידרה הספינה, שנשאה מטען כללי, אותות מצוקה מהים הסוער. ספינות של נאט"ו וחיל הים הוזנקו למקום הטביעה, שם חולץ מלח אחד. קיים חשש כבד לחייהם של 12 חבריו. החיפושים נמשכים

12.12.2009, 12:56 | אחיה ראב"ד, ynet

טרגדיה כ-80 קילומטרים מחופי ישראל: ספינת המשא הטורקית "2 SALLA" שהיתה בדרכה מטורקיה לנמל חיפה טבעה הלילה (שבת) בים הסוער. 12 מאנשי צוות מוגדרים נעדרים ומלח אחד ניצל. על הספינה לא היו אזרחים ישראלים.

ל-ynet נודע כי סמוך לשעה 02:00 התקבלו בישראל אותות מצוקה מהספינה ולמקום יצאו ספינות חיל הים וספינות של נאט"ו המשייטות באזור. ספינת נאט"ו חילצה את אחד מאנשי הצוות, שהיה באסדת הצלה. שתי אסדות הצלה נוספות, נמצאו באזור כשהן ריקות.

הספינה, המוגדרת ספינת סוחר קטנה, אמורה הייתה לעגון מחר ברציף הקישון בנמל חיפה, ונמסר כי הובילה מטען כללי. פעולות החילוץ נמשכו גם בשעות הבוקר, כאשר הצוותים באזור חיפשו ניצולים. דיווח על האירוע נמסר גם ליחידות השיטור הימי, שעורכות סריקות לאורך חופי ישראל, בחיפוש אחרי ניצולים או גופות.

מבדיקה עולה כי צוות הספינה הצליח לשדר קריאת מצוקה - לפני שנותק עמה הקשר. צוותי ההצלה מחפשים את הספינה על-פי מיקום האות ששידרה לפני שטבעה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות