אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארוחות הבוקר הכי טובות ברשתות הקפה צילום: עמית שעל

ארוחות הבוקר הכי טובות ברשתות הקפה

ארוחת בוקר היא דרך מפנקת לפתוח יום חדש. "כלכליסט" בדק את הארוחות המוגשות ברשתות הקפה בארץ וקבע: במקום הראשון - ארקפה

13.12.2009, 20:55 | גלי וולוצקי

ארוחת הבוקר הישראלית השופעת היא בין הפינוקים העיקריים בבתי המלון בארץ, שהתחבב גם על הישראלים וגם על התיירים. בשנים האחרונות גם רשתות הקפה בארץ מנסות לשכנע את הישראלים לזנוח את הקפה ההפוך הזריז לטובת ארוחה מלאה. "כלכליסט" גייס שלושה טועמים שסיירו בין הרשתות הארציות וטעמו את הארוחות, כדי להחליט מי מהן מגישה את הטובה ביותר.

ארקפה: 7.6

 

מה בארוחה: שתי ביצים לבקשת הסועד, סלסילה ובה שני סוגי לחם, לחמניית אניס וצימוקים ושני מאפים מתוקים, סלט ירקות, שלושה סוגי גבינה (לבנה, פטה וצהובה), סלט טונה, ריבה, גרנולה עם יוגורט, מיץ וקפה. הערות הטועמים: הארוחה נראית מצוין ומושכת מאוד. תחושת הטריות טובה, והירקות בסלט טריים.

 

ארקפה, 49 שקל, צילום: עמית שעל ארקפה, 49 שקל | צילום: עמית שעל ארקפה, 49 שקל, צילום: עמית שעל

 

הלחמים טובים. אחד הטועמים טען שהלחם נראה מבטיח יותר משהוא מקיים. הארוחה עשירה ומפנקת. וגם: שניים מהטועמים לא אהבו את החביתה — אחד מהם ציין שיש לה מרקם פלסטיק. הרושם היה שמיץ התפוזים לא נסחט במקום. מדד התמורה לכסף: טוב. סלסילת המאפים העשירה ושני סוגי השתייה הופכים את הארוחה למשתלמת, אך יש להזמין את הארוחה בדלפק ורק אז היא מוגשת לשולחן בידי מלצר. מחיר: 49 שקל. הסניף שנבדק: רוטשילד 31 תל אביב.

קקאו: 7.3

 

מה בארוחה: שתי ביצים לבקשת הסועד, לחם לבחירה, סלט ירקות, שלושה סוגי גבינה (צפתית, שמנת וגבינה צהובה), חמאה, ריבה, סלט עגבניות בפסטו, אבוקדו, מיץ טבעי ושתייה חמה. הערות הטועמים: מראה הארוחה מושקע. תחושת הטריות מצוינת, למעט העגבניות בפסטו, שהוכנו מראש. המיץ טבעי וטעים. הלחם טוב והוא מוגש יפה. הארוחה עשירה ומגוונת. וגם: כדאי להחליף את צלחות הזכוכית, שנותנות תחושה לא נקייה. מדד התמורה לכסף: מצוין, במיוחד משום שמדובר בשירות מלא. מחיר: 45 שקל. הסניף שנבדק: רוטשילד 37 תל אביב.

קקאו, 45 שקל, צילום: יובל חן קקאו, 45 שקל | צילום: יובל חן קקאו, 45 שקל, צילום: יובל חן

לנדוור: 7

 

מה בארוחה: שלוש ביצים לבקשת הסועד, לחם לבחירה, סלט ירקות, קרואסון קטן ובורקס קטן, שני סוגי גבינה (שמנת וגבינה צהובה), סלט טונה, יוגורט עם גרנולה, מיץ טבעי. הערות הטועמים: המראה מקסים, ולפעמים אפילו מטעה. תחושת הטריות טובה. המיץ טבעי וטעים. הלחם מצוין. הארוחה עשירה ומגוונת. היוגורט עם הגרנולה מהווה קינוח חביב. וגם: החביתה לא טעימה במיוחד, וגבינת הפטה שעל הסלט סובלת מטעם לוואי. מדד התמורה לכסף: סביר, אך מאחר שמדובר בארוחה ללא שתייה חמה, המחיר קצת יקר. מחיר: 44 שקל. הסניף שנבדק: רוטשילד 45 תל אביב.

לנדוור, 44 שקל, צילום: אוראל כהן לנדוור, 44 שקל | צילום: אוראל כהן לנדוור, 44 שקל, צילום: אוראל כהן

גרג קפה מאוד: 6.8

 

מה בארוחה: שתי ביצים לבקשת הסועד מוגשות על עלה סיגר מטוגן, לחם לבחירה, סלט ירקות, ארבעה סוגי גבינה (צהובה, פטה, שמנת ולבנה), ממרח אבוקדו, סלט עגבניות ונענע, חמאה, ריבה, מיץ טבעי. הערות הטועמים: המראה מושקע. תחושת הטריות טובה, למעט סלט העגבניות, שנראה עייף. הלחם טרי וטעים. הארוחה עשירה ומגוונת, אך חלק מהמרכיבים, כמו המיץ הטבעי, שנראה כאילו דולל במים, לא איכותיים דיים. וגם: השירות מצוין. הביצים המוגשות על עלה סיגר — הברקה מקורית וטעימה. מדד התמורה לכסף: סביר מאוד, במיוחד משום שמדובר בשירות מלא. מחיר: 52 שקל. הסניף שנבדק: דיזנגוף סנטר, תל אביב.

גרג, 52 שקל, צילום: אוראל כהן גרג, 52 שקל | צילום: אוראל כהן גרג, 52 שקל, צילום: אוראל כהן

קפה ג'ו: 6

מה בארוחה: שתי ביצים לבקשת הסועד, לחם לבחירה (אפשר גם בייגל), סלט ירקות, גבינת שמנת, סלט טונה, זיתים, חמאה, ריבה, מיץ ושתייה חמה. הערות הטועמים: המראה פשוט ואסתטי. תחושת הטריות טובה, וגם הסלט טרי. הבייגל נחמד, אך חבל שמגישים רק אחד. הארוחה סטנדרטית ולא מפנקת במיוחד. וגם: החביתה לא טעימה, וגבינת הפטה שעל הסלט לא טובה. מדד התמורה לכסף: לא מוצלח במיוחד. בתפריט מובטחת סלסילת לחמים, בפועל מגיע רק בייגל אחד. מחיר: 46 שקל. הסניף שנבדק: דיזנגוף 130, תל אביב.

קפה ג קפה ג'ו, 46 שקל | צילום: יובל חן קפה ג

לחם ארז: 6

 

מה בארוחה: שתי ביצים לבקשת הסועד, מוגשות על פרוסת לחם קלויה, שני סוגי לחם, סלט ירקות, סלט טונה, זיתים, ממרח עגבניות מיובשות, ממרח פסטו צ'ילי, חמאה, ריבה, מיץ ושתייה חמה. הערות הטועמים: צורת הגשה מקורית ונעימה לעין. הטריות טובה, הסלט טרי מאוד. הלחם יבש ואינו תואם את המוניטין המצוין של הרשת. הארוחה עשירה. וגם: הממרחים מקוריים וטעימים, המיץ הסחוט טרי וטוב, אך הלחם היבש והחביתה הלא טעימה מורידים מטיב הארוחה. מדד התמורה לכסף: בסך הכל טוב. השירות מלא. מחיר: 49 שקל. הסניף שנבדק: אבן גבירול 52 תל אביב.

לחם ארז, 49 שקל, צילום: עמית שעל לחם ארז, 49 שקל | צילום: עמית שעל לחם ארז, 49 שקל, צילום: עמית שעל

קפה קפה: 5

 

מה בארוחה: שתי ביצים לבקשת הסועד, לחם לבחירה, סלט ירקות, חמישה סוגי גבינות (פטה, לבנה עם זיתים, לבנה עם שמיר, שמנת, 5%), סלט טונה, חמאה, ריבה, מיץ ושתייה חמה. הערות הטועמים: המראה יפה ומושקע. תחושת הטריות טובה, הכל נראה טרי. הלחם המחומם נחמד. הארוחה מגוונת. וגם: למרות המראה המושך שום דבר לא טעים במיוחד — החביתה פלסטיקית ולא טעימה, המיץ משומר, החציל והפלפל הקלויים שרשומים בתפריט לא הגיעו עם הארוחה. מדד התמורה לכסף: סביר. שירות מלא ואדיב וגם מחיר סביר. מחיר: 48 שקל. הסניף שנבדק: דיזנגוף סנטר, תל אביב.

קפה קפה, 48 שקל, צילום: עמית שעל קפה קפה, 48 שקל | צילום: עמית שעל קפה קפה, 48 שקל, צילום: עמית שעל

קפה הלל: 5

 

מה בארוחה: שתי ביצים לבקשת הסועד, לחם לבחירה, סלט ירקות, שני סוגי גבינה (גבינה לבנה ופטה), טחינה, סלט טונה, חמאה, ריבה, מיץ ושתייה חמה. הערות הטועמים: המראה מושקע והכלים יפים. תחושת הטריות טובה בסך הכל, והסלט טרי. הלחם לא נראה טוב ולא טעים. הארוחה בינונית. וגם: המיץ נסחט מתפוזים אבל לא בסמוך להגשה, הביצה לא טעימה, וכך גם סלט הטונה והטחינה. מדד התמורה לכסף: סביר. מחיר: 45 שקל. הסניף שנבדק: רוטשילד 65 תל אביב.

קפה הלל, 45 שקל, צילום: אוראל כהן קפה הלל, 45 שקל | צילום: אוראל כהן קפה הלל, 45 שקל, צילום: אוראל כהן

ארומה ישראל: 5

 

מה בארוחה: שתי ביצים לבקשת הסועד, לחם לבחירה, סלט ירקות, שני סוגי גבינה (שמנת ופטה), זיתים, חמאה, בחירה בין שתייה קלה לחמה. הערות הטועמים: המראה לא מושך במיוחד. המנות גדולות מאוד, אך הכל מוגש על אותה הצלחת. תחושת הטריות טובה. הלחם אוורירי מדי וחסר טעם. הארוחה בסיסית, לא מגוונת ולא מפנקת. וגם: הסניף מלא וקשה למצוא מקום לשבת. מכיוון שאין שירות יש להידחס כדי להשיג את האוכל. מדד התמורה לכסף: הארוחה הזולה ביותר — אך המחיר הנמוך מתקזז עם חוסר האפשרות להזמין שתייה קלה וחמה, ועם השירות העצמי. מחיר: 39 שקל. הסניף שנבדק: ז'בוטינסקי 7 רמת גן.

ארומה, 39 שקל, צילום: עמית שעל ארומה, 39 שקל | צילום: עמית שעל ארומה, 39 שקל, צילום: עמית שעל

רולדין: 4.7

מה בארוחה: שתי ביצים לבקשת הסועד, סלסילת לחמים ובה שני סוגי לחם, קרואסון קטן ובורקס קטן, סלט ירקות, שני סוגי גבינה (בולגרית ושמנת), ממרח אבוקדו, ריבה, מיץ ושתייה חמה. הערות הטועמים: המראה סביר. הירקות טריים למדי, אך המיץ לא נסחט במקום. הלחם סביר אבל לא טעים במיוחד. הארוחה סטנדרטית. וגם: אפשר לקבל במקום מיץ התפוזים מיץ גזר שנסחט במקום. אחד מהטועמים טען שהחביתה מאוד לא טעימה. הגבינה הבולגרית לא איכותית. השירות מצוין ומתעניין. מדד התמורה לכסף: סביר. הארוחה אמנם כוללת שני סוגי שתייה והיא בהגשה מלאה, אך היא אינה טעימה. מחיר: 46 שקל. הסניף שנבדק: אלנבי 45 תל אביב.

רולדין, 46 שקל, צילום: עמית שעל רולדין, 46 שקל | צילום: עמית שעל רולדין, 46 שקל, צילום: עמית שעל

קפנטו: 4.6

מה בארוחה: שתי ביצים לבקשת הסועד, לחם לבחירה, סלט ירקות, שלושה סוגי גבינה (לבנה, פטה, שמנת), חמאה, מיץ ושתייה חמה (אפשר לבחור גם בקפה מגלעיני תמרים). הערות הטועמים: המראה יפה. תחושת הטריות בינונית, הירקות לא טריים במיוחד. הלחם טרי אך מחומם. הארוחה בינונית. אין דבר מתוק, אפילו לא ריבה. וגם: מיץ התפוזים טרי וטוב, אך החביתה מאוד לא טעימה. מדד התמורה לכסף: סביר. מחיר: 46 שקל. הסניף שנבדק: דיזנגוף סנטר, תל אביב.

קפנטו, 46 שקל, צילום: עמית שעל קפנטו, 46 שקל | צילום: עמית שעל קפנטו, 46 שקל, צילום: עמית שעל

 

תגובות:

 

מרולדין נמסר: "ארוחות הבוקר ברשת רולדין הן ארוחות בוקר עשירות וטריות. הירקות נחתכים במקום, הכנת הביצים נעשית מיד לאחר הזמנת הלקוח, ובכל ארוחת בוקר 'קלאסית' של רולדין מוגשת סלסילת לחמים משודרגת הכוללת לחמי שיפון ודגנים המיוצרים ממחמצת טבעית ובעבודת יד ונאפים מדי בוקר, לחמניית בריוש וקרואסון חמאה. יצוין כי אנו קשובים לדרישות הלקוח בעת ההזמנה, ומאפשרים לו חלופות נוספות בתפריט, כדוגמת הזמנת מיץ גזר במקום מיץ תפוזים".

קפנטו העדיפו שלא להגיב.

 

כך טעמנו:

 

בחרנו את רשתות בתי הקפה המובילות בארץ, המחזיקות בסניפים בפריסה ארצית. הטועמים סיירו יחד בין הסניפים, ובכל מקום הזמינו ארוחת בוקר ישראלית. כדי לשמור על אחידות הבדיקה, בכל מקום נטעמו חביתה ומיץ תפוזים (במקומות שבהם היתה אפשרות לקבוע את סוג הלחם נבחר לחם דגנים או לחם מלא). לאחר הארוחה התבקשו הטועמים לחוות דעתם על הפרמטרים הבאים: מראה הארוחה, תחושת הטריות של חומרי הגלם, טיב הלחם, עושר הארוחה, ועד כמה היא שווה את המחיר שגובים עבורה. כל הארוחות נטעמו ללא ידיעת הרשתות, באופן אנונימי לחלוטין.

מרבית רשתות בתי הקפה עובדות בשיטת הזכיינות, ורק חלק מהסניפים נמצאים בבעלות בעלי הרשת. עקרונית, הרשתות מפקחות על הזכיינים בסניפים, המחויבים לרכוש את חומרי הגלם והמוצרים מאותם הספקים, אך ברשתות מסוימות רשאים הזכיינים לשנות במעט את התפריט בהתאם לקהל היעד ולמיקום הסניף. מסיבות אלו, רמת הארוחות עשויה להשתנות בין סניף לסניף באותה הרשת.

הטועמים: השף ניר צוק, מבעלי המסעדות קורדליה, ביסטרו נועה, ג'אפה בר ופטיסרי נפוליאון החדש ביפו; אלינוער רבין, מחברת ועורכת ספרי בישול, בין השאר מחברת הספר "ארוחות בוקר"; ואביב דורות, אדריכלית ומעצבת פנים שהצטרפה לטעימה. לאיש מהטועמים אין קשר לאף אחת מהרשתות שנבדקו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

94 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

92.
ארוחות בוקר
רשת ארקפה היא הרשת הטובה ביותר בכלל בכל הקשור לאוכל,לגבי הקפה אני לא כ"כ חושב שיש הבדל בין הקפה עצמו במקומות השונים. כאחד שניסה גם את "קפה קפה","ארומה" ועוד כמה רשתות כמו "ג'ו" ועוד...אין אף רשת בתי קפה שמתקרבת מבחינת איכות האוכל (גם כריכים וגם ארוחות בוקר) לרשת "ארקפה"...אמנם הכמויות קטנות יותר מארומה וקפה קפה אבל האיכות עולה בכמה דרגות. אבל עדיין ארוחות הבוקר הטובות ביותר מוגשות בבתי הקפה הייחודיים ולא הרשתות,כאן אין בכלל מה להשוות מדובר ב"קפה מונטייפיורי" במלון מונטיפיורי בת"א ו"קפה נואר" באחד העם ועוד... רמה אחת מעל הרשתות אבל המחיר בהתאם.
קסודס , תל אביב  |  18.12.09
לכל התגובות