אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר פה אחד: חוק נגד עברייני תנועה המתעלמים מהודעות מבית המשפט צילום: גלעד קוולרצ'יק

אושר פה אחד: חוק נגד עברייני תנועה המתעלמים מהודעות מבית המשפט

החוק מחייב את עברייני התנועה להוכיח סיבה ברורה מדוע לא קיבלו הודעות מבית המשפט, ומבטל את חוסר היכולת למסור החלטות שיפוטיות או גזרי דין לעבריינים

14.12.2009, 15:59 | שרון ביידר

מליאת הכנסת קיבלה היום (ב') פה אחד את הצעת החוק שיזם ח"כ אופיר פינס ששמה קץ לתופעה שבה עברייני תנועה ממשיכים לנהוג בזמן שלילת רישיון. החוק מחייב את עברייני התנועה להוכיח סיבה ברורה מדוע לא קיבלו הודעות מבית המשפט, ומבטל את חוסר היכולת למסור החלטות שיפוטיות או גזרי דין לעבריינים. עד היום יכלו עברייני תנועה להתחמק מעונש על ידי התעלמות מהודעות בדואר רשום שקיבלו מבית המשפט.

החוק החדש מעביר את האחריות לנהגים העבריינים שיחוייבו להוכיח לבית המשפט מדוע לא קיבלו הודעות מבית המשפט ולא יוכלו להמשיך ולהתחמק מעונש.

במהלך העבודה על החקיקה התברר כי בין 30% ל-40% מעברייני התנועה הסדרתיים לא מפקידים רישיונם בתחנת משטרה כחוק ומתחמקים בכוונה תחילה מקבלת הודעות מבית המשפט המבשרות על החלטות פסילה. על פי המצב לפני החוק, עבריין שהתעלם מהודעת בית המשפט על פסילת רישיון היה זכאי להמשיך ולנהוג כאילו רישיונו לא נפסל.

לדברי ח"כ פינס: "הכנסת מספקת היום למערכת האכיפה כלים חשובים להתמודדות עם נהגים עבריינים. זהו חוק חשוב שאני מקווה כי יעשה את המצופה ולא יאפשר להתחמק ולנהוג ללא רישיון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה