אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אילן רביב, המנכ"ל הנכנס של מיטב: "לא צפויות מהפכות בבית ההשקעות"

אילן רביב, המנכ"ל הנכנס של מיטב: "לא צפויות מהפכות בבית ההשקעות"

רביב שימש מנכ"ל יובנק בחמש השנים האחרונות. לכלכליסט הוא אומר: "מבחינתי מדובר בהזדמנות גדולה"

15.12.2009, 09:38 | הדר רז ותומר זלצר

אילן רביב (47), שהודיע בתחילת השבוע על התפטרותו מתפקיד מנכ"ל יובנק מקבוצת הבנק הבינלאומי הראשון, מונה למנכ"ל בית ההשקעות מיטב.

אתמול אמר רביב ל"כלכליסט" כי "מבחינתי, מדובר בהזדמנות גדולה לעבור לגוף פיננסי מוביל מבחינת הפעילויות והמוצרים הפיננסיים השונים. המיזוג (בין מיטב, גאון וישיר בית השקעות - ה"ר ות"ז) בעיצומו, ולמיטב ידיעתי מתנהל היטב. אני חושב שהתפקיד שלי יהיה לקחת את האנשים הטובים שנמצאים בגוף הממוזג, ועם הנכסים והניהול שלי למצות את המקסימום".

בלעדי ל"כלכליסט" דני פרחי מונה למנכ"ל מיטב ברוקראז' שאול זילברשטיין, שריכז את פעילות הברוקראז' של מיטב בשנתיים האחרונות, יישאר במיטב בתפקיד מנהל תיק הנוסטרו הדר רזלכתבה המלאה

רביב, ששימש מנכ"ל יובנק במשך חמש שנים ואמור להיכנס לתפקידו בשבועות הקרובים, הוסיף כי "בנוגע לשנה הקרובה, המטרה שלנו היא להביא את הגוף הממוזג לרווחיות גבוהה ומהירה. אני עוקב אחרי מה שעושים במיטב בימים אלה ממש, ואני חושב שהם עושים את כל הצעדים הנכונים - כך שלאחר שאגיע, לא צפויות מהפכות גדולות".

במחצית הראשונה של 2009 הסתכמה עלות שכרו של רביב כמנכ"ל יובנק ב־1.4 מיליון שקל. 775 אלף שקל ניתנו כשכר ו־438 אלף שקל כמענק. ב־2008 עמדה עלות שכרו על 2.5 מיליון שקל - מהם שכר של 1.4 מיליון שקל ומענק של 450 אלף שקל.

בעבר שימש רביב מנהל בבנק ג'ייקוב ספרא בשוויץ, מנהל אגף עסקאות פיננסיות בבנק דיסקונט, דילר בכיר בצוות ניהול הרזרבות במט"ח של בנק ישראל, נשיא ארגון הפורקס הישראלי ודילר בכיר בבריטיש פטרוליום. בעברו נרשם גם אקזיט גדול בחברת ההימורים המקוונת לשעבר, אמפייר אונליין.

בית ההשקעות מיטב ביצע בשנה האחרונה שורת מיזוגים. לאחר שמוזג עם גאון שוקי הון, הוא חתם לפני כחודש על מיזוג נוסף עם ישיר בית השקעות. במסגרת העסקה יקצה מיטב כ־28.5% ממניותיו לישיר, כך שמייסדי מיטב - צבי סטפק ושלמה סימנובסקי - יחזיקו ב־50.1% מבית ההשקעות הממוזג וגאון יחזיק ב־21.4%. בעקבות המיזוג צפויים פיטוריהם של עובדים.

מלבד זאת, רכש מיטב את פעילות אפריקה בית השקעות. לאחר השלמת המיזוגים השונים ינהל מיטב נכסים בהיקף של כ־30 מיליארד שקל. לשם השוואה, בתחילת השנה הסתכם היקף הנכסים שניהל מיטב בכ־10 מיליארד שקל בלבד.

אבנר סטפק, המשמש כיום מנכ"ל מיטב וצפוי להתמנות לסגן יו"ר בית ההשקעות לאחר שרביב ייכנס לתפקידו, אמר כי "בחרנו באילן מבין מועמדים רבים בתהליך מוקפד. הניסיון העשיר שלו בשוק ההון ובמערכת הבנקאית, וכן הרקורד הניהולי המוצלח שלו, יביאו להערכתנו לכך שתהליך המיזוג ישיג את יעדיו העסקיים, וימצב את מיטב כאחד השחקנים המובילים בשוק ההון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות