אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השופטים לאולמרט: "אין דחיות, כל בית המשפט נערך עבורך" צילום: אלכס קולומויסקי

השופטים לאולמרט: "אין דחיות, כל בית המשפט נערך עבורך"

ביהמ"ש המחוזי בירושלים דחה את בקשתם של רה"מ לשעבר אולמרט וראש לשכתו, שולה זקן, לדחות את הדיונים ל-11 במאי. עוד קבע ביהמ"ש כי ב-21.12 ייתן אולמרט תשובה כללית לאישום בפרשת "ראשון טורס" ותשובה מפורטת במועד שייקבע

15.12.2009, 11:46 | איתי הר אור

הרכב שלושת שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים החליטו לדחות את בקשותיהם של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, ומי שהייתה ראש לשכתו שולה זקן לדחות את הדיונים שנקבעו להתנהלות משפטם. בקשה אחת הוגשה על ידי עו"ד מיכה פטמן, בא-כוחה של זקן, שביקש לבטל חמישה ימי דיונים שיועדו לשמיעת ראיות בתיק. בקשה שנייה הוגשה על ידי עו"ד אלי זהר, בא-כוחו של אולמרט, לדחות את שמיעת הראיות בתיק, כך שישיבת ההוכחות הראשונה תחל ב-11.5.10 במקום ב-22.2.10. עוד התבקש בית המשפט לדחות בהתאמה את הישיבה הקבועה לתשובה לאישום וישיבה נוספת.

נשיאת בית המשפט המחוזי בירושלים מוסייה ארד, והשופטים יעקב צבן ומשה סובל החליטו כי אין בידיהם להיעתר לבקשות הנדונות. בהחלטה נכתב: "אשר לבקשה הראשונה - המשפט שלפנינו מתנהל לפני הרכב של שלושה שופטים. מועדי הדיון נקבעו זה מכבר. בהתאם למועדי הדיון שנקבעו כאמור, נערכה תכנית העבודה של בית המשפט כולו. מדובר במועדי דיון רבים שקיימת חשיבות בהקפדה על רציפותם".

עוד ציינו השופטים כי השופט לירן מבית משפט השלום בירושלים שבפניו מתנהל תיק אחר נגד זקן הסכים להתאים את מועדי הדיון בתיק שלפניו למועדי הדיון שנקבעו בתיק זה. "מכאן שלעו"ד פטמן המייצג לפני השופט לירן נאשמת יחידה, אין לכאורה קושי להתייצב לשני המשפטים", נכתב.

אשר לבקשתו של אולמרט, ציינו השופטים כי עד לתחילת שמיעת הראיות במשפט, נותר פרק זמן משמעותי של למעלה מחודשיים וכי ייצוגו של עו"ד יהודה וינשטיין הוגבל מלכתחילה לאישום אחד בלבד מבין ארבעה אישומים שדנים בפרשיות שונות, כך שבנסיבות אלה אין כל מניעה שהמשפט יחל בהבאת ראיות לגבי אישומים אחרים. עוד קבע בית המשפט כי אין מניעה כי ביום 21.12.09 ייתן אולמרט תשובה כללית לאישום בפרשת "ראשון טורס", ותשובה מפורטת יותר תימסר בהמשך במועד שייקבע".

יועץ התקשורת של אולמרט, אמיר דן, מסר בתגובה ל"כלכליסט": "עו"ד וינשטיין הוביל את הייצוג בתיק ראשונטורס, אשר מכיל כ-18,000 מסמכים וקרוב ל-100 עדים. ולכן זה רק הגיוני שעו"ד חדש שנכנס רק כעת לתיק לא יוכל ללמוד חומר בהיקף שכזה בלוחות הזמנים המצומצמים של חודשיים וחצי. גם הפרקליטות הצטרפה לפנייתנו זו והסכימה כי יש מקום לשנות אתלוחות הזמנים. אנו נבחן את ההחלטה".

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות