אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמנון דיק הסיר את מועמדותו לתפקיד יו"ר רשות השידור בגלל סחבת צילום: עירית זילברמן

אמנון דיק הסיר את מועמדותו לתפקיד יו"ר רשות השידור בגלל סחבת

כתב לשר הממונה יולי אדלשטיין: "התארכות תהליך המינוי שלי, של המליאה ושל הוועד המנהל, ללא סיבה ממשית, יש בה כדי לפגוע ביכולתי לנהל את הרשות בעתיד"

15.12.2009, 14:45 | מיכל תוסייה כהן

אמנון דיק יוצא מהמירוץ לתפקיד יו"ר רשות השידור. דיק הודיע לשר יולי אדלשטיין, האחראי מתוקף תפקידו על רשות השידור, שהוא מבטל את מועמדותו לתפקיד, תוך שהוא טוען במכתב ששלח לשר כי מצב הרשות "בכי רע" והתארכות תהליך המינוי שלו, של המליאה ושל הוועד המנהל, ללא סיבה ממשית, יש בה כדי לפגוע ביכולת שלו לנהל את הרשות בעתיד ולכן החליט לפרוש.

דיק היה מועמדו של אדלשטיין לתפקיד היו"ר כבר ביולי האחרון, לאחר שהיו"ר הקודם, משה גביש, התפטר בשל "היעדר רוח גבית" לרפורמה ברשות מצדו של השר אדלשטיין ומכיוונו של משרד האוצר.

דיק טוען במכתב ששלח כי "קיבל את המועמדות בחיוב ובנפש חפצה. בהתנדבות, ללא שכר וכשליחות לאומית וציבורית, זאת תוך ראיית החשיבות הרבה שיש לקיום ראוי של השידור הציבורי". עם זאת, לטענתו "בחודשים ובימים אלה מתנהל משא ומתן מתמשך בנושאי הרפורמה שלהשלכותיו (מעבר לפרישת כ-700 עובדים במהלך השנים הקרובות), חשיבות עליונה על אופי הניהול וההתנהלות העתידית של רשות השידור. אי מעורבות פעילה של ועד מנהל ויו"ר בתהליכים קריטיים אלה והשארתם בידי ההנהלה בעת הזאת, יש בה טעם לפגם, ועשויה להקשות בעתיד על סיכויי מימוש רפורמה אמיתית ומוצלחת בהנהגת היו"ר והועד המנהל".

עוד כתב דיק, כי "מאז המועמדות חל שיהוי ארוך במינוי מליאה, ועד מנהל ויושב ראש לרשות השידור. מצב רשות השידור הינו "בכי רע", בלשון המעטה ואם היא הייתה פועלת במגזר העסקי (ממנו אני בא) הייתה מזמן בפשיטת רגל או בהליכי כינוס נכסים. ביצוע תכנית מפנה (רפורמה), ייצובה הכלכלי וכן השבחת תכניה ובעיקר שיפור והעשרת המסך הירוד של ערוץ 1, מחייבים רוח גבית רחבה ואם זו איננה בנמצא לא נוכל להנהיג את השינוי המיוחל".

לכן הודיע דיק על פרישתו מהמועמדות, וכתב לאדלשטיין: "איני רואה עצמי יותר כמיועד לתפקיד יו"ר רשות השידור ורואה עצמי כמשוחרר ממשימת התנדבות זו. אני יודע כי רשות השידור חשובה לך וכי היית נחוש למנות אותי לתפקיד ציבורי-ממלכתי זה. אני מצר על כי לא מסתייע לנו לעבוד יחד ולהנהיג את השינוי במשותף".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות