אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתנת חנוכה: הוחרמו מאות קורקינטים חשמליים ששון תירם

מתנת חנוכה: הוחרמו מאות קורקינטים חשמליים

צוותים מיוחדים של משרד התחבורה, מינהל המכס והמשטרה פשטו על בתי עסק בגוש דן והחרימו קורקינטים המונעים על ידי בנזין וסולר ואסורים לשימוש בישראל

15.12.2009, 15:30 | תומר הדר

מאות קורקינטים וסקייטבורדים ממונעים, בלתי חוקיים נתפסו היום (ג') במבצע "מעות חנוכה" שנערך היום על ידי משרד התחבורה, בשיתוף מינהל המכס ברשות המסים, משרד התמ"ת ויחידת "חורב" של המשטרה.

במסגרת המבצע, פשטו צוותים מיוחדים של משרד התחבורה, מינהל המכס והמשטרה על בתי עסק ומסחר בגוש דן המוכרים קורקינטים וסקייטבורדים בלתי חוקיים והחרימו מאות קורקינטים וחלקי חילוף.

על פי קריטריונים שקבע משרד התחבורה ניתן כיום לייבא לארץ קורקינט חשמלי בלבד שמשקלו המקסימלי אינו עולה על 12 קילוגרם ומהירותו היא 12 קמ"ש לכל היותר. עוד נקבע כי על הקורקינט להיות בעל הספק שלא יעלה על 100 וואט. קורקינטים ממונעים שאינם עונים על קריטריונים אלה אסורים בשימוש בישראל.

במהלך המבצע נתפסו קורקינטים המונעים על ידי בנזין וסולר האסורים בשימוש בישראל, קורקינטים חשמליים שמהירות נסיעתם מגיעה עד 45 קמ"ש ויותר וכן סקייטבורדים ממונעים. עוד התגלו מצברים ומנועים לקורקינטים בעלי הספק של 560 וואט.

באחד מבתי העסק נתפסו עשרות קורקינטים מייצור עצמי שהורכבו במקום, במשקל של 35 קילוגרם ויותר. חקירה קצרה של הבעלים העלתה כי בית העסק פועל ללא רישיון עסק וללא רישיון ייצור.

באחש מבתי המסחר בגבעתיים נאלצו פקחי המכס ומשרד התחבורה לפרוץ את דלתות העסק לאחר שבעליו הסתלק במהירות מהמקום. הפקחים גילו להפתעתם עשרות קורקינטים בלתי חוקיים, במשקלים של 35 ק"ג ויותר, "סקייטבורדים" ממונעים האסורים למכירה וכן אופניים חשמליים בלתי חוקיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות