אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסרת רכב לפירוק? קבל תלושים לתחבורה ציבורית צילום: בלומברג

מסרת רכב לפירוק? קבל תלושים לתחבורה ציבורית

ל"כלכליסט" נודע שמשרדי התחבורה והאוצר מתכוונים להעניק לנהגים סכום של 4,000 שקל בתלושים

16.12.2009, 09:27 | שרון ביידר ותומר הדר

משרדי התחבורה והאוצר מתכננים להעניק סכום של 4,000 שקל בתלושי זכאות לנסיעה בתחבורה ציבורית למי שימסור את מכוניתו לגריטה. כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בסכום הגבוה ב־33% מהסכום שאמור להינתן במזומן למי שיביא את רכבו לגריטה (3,000 שקל).

פרויקט גריטת המכוניות הישנות, שהשקתו הוכרזה רשמית ביוני וייכנס לתוקף בינואר, מציע לכל בעל מכונית שגילה הוא יותר מ־20 שנה להביא את מכוניתו הישנה לפירוק, ללא הבדלים בין דגמים, ובתנאי שמדובר במכונית בעלת רישיון תקף.

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock  , צילום: shutterstock

בעל המכונית שנמסרת לגריטה מקבל תמורת מכוניתו סכום של 3,000 שקל, וכך המכונית הישנה יורדת מהכביש לצורך מיחזור. אולם, הסכום הנמוך יחסית שיקבלו בעליהן של המכוניות שיימסרו לגריטה, בשילוב מחירי המכוניות הגבוהים הנהוגים בישראל, הביאו את מקבלי ההחלטות באוצר להכיר בעובדה שרוב בעלי המכוניות הישנות שיגרטו את מכוניותיהם משתייכים לשכבה חברתית נמוכה ולא יוכלו לרכוש מכונית חדשה. הפתרון שמציעים באוצר הוא להעניק תמריץ לגורטים כדי שיעברו לתחבורה ציבורית, במקום לקנות מכונית אחרת שתהיה ישנה ומזהמת.

לפני כחודש זכתה חברת א.א. קאר סנטר מוטורס הממוקמת באזור התעשייה של אשדוד במכרז הראשון להפעלת מגרש לגריטת כלי רכב ישנים.

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "מדובר ברעיון ראשוני שעלה במסגרת ישיבה משותפת במשרדי התחבורה והאוצר שנועד לעודד את השימוש בתחבורה הציבורית. בשלב זה טרם גובשה תוכנית אופרטיבית והנושא ייבחן על ידי אגף תחבורה ציבורית במשרד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות37 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

36.
זה כבר לא מצליח להעלות אפילו חיוך. זה פשוט מוריד ת'מצב רוח לריצפה
אני באבטלה ארוכה ויש לי אוטו שבמחירון הוא 16000 אבל הלכה לא נותנים עליו 4000 . למה בכלל החוקים האלה. 20 שנה וכו'? למה לא לעשות פשוט כמו בארה"ב. תבוא עם הרכב למגרש. רק תוכיח בעלות עליו. יש רישוי, אין רישוי. בכלל לא קשור. זרוק את הגרוטאה, תגיד עליה תפילת אשכבה וסלאמת. הגרוטאה ירדה מהכביש. די. מספיק. פירנסה את המדינה יפה מאוד בשנות חייה. במיסים לרישוי, לדלק, לאגרות שונות ומשונות, פירנסה מוסכניקים, גררסטים, חברות ביטוח ועוד היד נטויה. אז מה הביג דיל? 3000 מחורבנים? אם תיקחו 10,000 מכוניות לגריטה זה כולה עולה למדינה 30 מיליון שקל. זהו. זה כסף לעמות התועלת של רחובות וכבישים נקיים. סכום כזה הממשלה מבזבזת על פיצוחים לשבת ובסוף גם הם הולכים לפח. אז שינקו 100,000 רכבים אז 300 מיליון ש"ח (שזה לא בדיוק נכון, כי יש להם הון חוזר מהכסף של הגריטה) אבל יש לך מדינה נקיה. תענוג. וגם 100,000 אזרחים קצת מבסוטים. נחמת עניים. אבל קיבינימט גם נחמה. אשליות, אשליות רבות
רייס  |  21.12.09
לכל התגובות