אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנכנסות החדשות למעו"ף: גזית גלוב, דלק קידוחים ואבנר צילום: שאול גולן

הנכנסות החדשות למעו"ף: גזית גלוב, דלק קידוחים ואבנר

אתמול התקיים יום המסחר הקובע להרכב המדדים בבורסה בתל אביב. היוצאות מהמעו"ף: מגדל, כור ואפריקה ישראל

16.12.2009, 10:44 | אורי טל טנא ושהם לוי

אחרי מאבק ממושך מאוד שכלל אינטרסים שונים של החברות בבורסה שלמרביתם היה משותף אותו רצון להותיר את החברה בשליטתם במדד 25 החברות בעלות שווי השוק הגבוה בבורסה בתל אביב, הוכרע אתמול, בתום יום המסחר בבורסה, עדכון המדדים החצי שנתי.

אז בתום הקרב על המדד יהיה הנכנסות "המאושרות" אל מדד המעו"ף הן גזית גלוב, דלק קידוחים יהש ו-אבנר יהש, היוצאות יהיו מגדל ביטוח, כור ו-אפריקה ישראל. אגב, מבחינת מגדל נראה, כי ג'נרלי האיטלקית לא גילתה עניין מיוחד לשמור את החברה בתוך המדד, אחזקות ציבור נמוכות מ-25% הביאו אותה לצאת מהמעו"ף במיוחד לאור ביטול הוראת השעה של הבורסה בתל אביב.

בן דב חוזר לת"א 100

הרכישה של פרטנר מחזירה את איש העסקים אילן בן דב אל מדד תל אביב 100 ובגדול. סקיילקס, האמא של פרטנר רשמה עלייה חדה מאוד בשוויה מאז הרכישה שביצעה ובעקבות כך חוזרת החברה אל הליגה של הגדולות.

גם פישמן בתמונה

אליעזר פישמן הצליח להחזיר שתי נציגות שלו אל מדד ת"א 100: מבני תעשייה ו-דרבן. ההצלחה של פישמן להחזיר את דרבן היא בין היתר הודות לאילן בן דב, שהסכים לבצע החלפת מניות דרך חברת טאו תשואות שבשליטתו. החזרה של מבני תעשייה מיוחסת להפצת מניות שביצע  בשבוע שעבר דרך כלכלית ירושלים. כעת לפישמן שלוש חברות במדד ת"א 100: מבני תעשייה, כלכלית ירושלים ודרבן.

פישמן גם זוכה לנציגה חשובה במדד נדל"ן 15 בו משקיעות תעודות סל רבות על מדד נדל"ן 15 וגם - חלק מקרנות הנאמנות, מבני תעשייה תזכה לחזור גם למדד הנדל"ן, דבר שאולי עשוי להגביר את הסחירות בה.

המצעד אל המדדים

המצעד אל המדדים הקטנים יותר של הבורסה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות