אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האיחוד האירופי אישר את הפשרה עם מיקרוסופט

האיחוד האירופי אישר את הפשרה עם מיקרוסופט

על פי הפשרה, משתמשי חלונות באירופה יוכלו לבחור מבין 12 דפדפנים את המועדף עליהם, גם אם עד עכשיו היה מותקן במחשביהם רק אינטרנט אקספלורר. בכך הגיע לקיצו מאבק משפטי בן שנתיים

16.12.2009, 14:49 | אבנר קשתן

קץ לסכסוך המתמשך בין מיקרוסופט לאיחוד האירופי: רשויות ההגבלים העסקיים באיחוד קיבלו את הצעת הפשרה של החברה, ומעתה משתמשי חלונות יוכלו לבחור את הדפדפן המועדף עליהם, מבין 12 אפשרויות שונות, בהן פיירפוקס, כרום, ואופרה. 

לפני כשנתיים הגישה יצרנית הדפדפן אופרה תלונה לאיחוד האירופי על כך שהדפדפן של מיקרוסופט, אינטרנט אקספלורר, מקבל יתרון על החלופות מכיוון שהוא מגיע עם מערכת ההפעלה חלונות, המהווה מונופול בשוק מערכות ההפעלה למחשבים אישיים באירופה. בתגובה, חייב האיחוד את מיקרוסופט להסיר את אקספלורר מההתקנות של חלונות באירופה.

כפשרה, הציעה מיקרוסופט לשלב בעת התקנת מערכת ההפעלה מסך המציג למשתמש 12 דפדפנים לבחירה, הכוללים את אקספלורר, פיירפוקס, כרום של גוגל ואופרה, ומשאיר את בחירת הדפדפן הראשי בידי המשתמש. משתמשי מחשבים אשר אינטרנט אקספלורר הוא הדפדפן הראשי בהם יקבלו עדכון דרך האינטרנט שיציג גם להם את מסך הבחירה. ההצעה של מיקרוסופט עברה כמה שינויים על פי דרישת האיחוד, כולל שינוי העיצוב כדי למנוע הטיית המשתמש לבחירת הדפדפן של מיקרוסופט, ואתמול זכה לאישור על ידי רשויות הרגולציה.

"זהו ניצחון גדול לאינטרנט", אמר לסוכנות הידיעות רויטרס האקון ליי מחברת אופרה. "למשתמשי האינטרנט באירופה תהיה עכשיו אפשרות בחירה אמיתית". סונדאר פיצ'אי, ראש צוות הפיתוח של הדפדפן כרום ומערכת ההפעלה כרום OS בגוגל, אמר כי "אני מאמין שלפשרה יש פוטנציאל להוות שינוי בסטטוס קוו. רוב הצרכנים בעבר השתמשו באקספלורר רק כי הוא הגיע עם המחשב - עכשיו אפשר יהיה לבחור על פי איכות". גוגל משקיעה לאחרונה משאבים רבים בקידום ובהטמעת כרום במחשבים אישיים.

לאורך העשור האחרון מיקרוסופט נתבעה כמה פעמים על ידי הרגולטורים של האיחוד האירופי, בין השאר על הסתרת תיעוד פנימי של מערכת ההפעלה ממתחרים ועל שילוב נגן מדיה בחלונות, בדומה לאקספלורר. עד כה, שילמה מיקרוסופט כ-2.4 מיליארד דולר בקנסות על הפרות של הגבלים עסקיים. במקרה הנוכחי לא ניסתה מיקרוסופט להתגונן מהאשמות האיחוד או להיאבק בהן משפטית, אלא שיתפה פעולה בניסיון למצוא פשרה שתהיה מקובלת על שני הצדדים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות