אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נציגות אג"ח כ"ד נולדה בזכות טעות של הראל - הנאמן: לנציגות יש תוקף צילום: אביגיל עוזי

נציגות אג"ח כ"ד נולדה בזכות טעות של הראל - הנאמן: לנציגות יש תוקף

הנאמן של האג"ח: "לנציגות שמונתה יש תוקף. אנחנו מקיימים היום ישיבת נציגות ונמשיך לפעול בדרך זו עד שנקבל הוראה אחרת מבימה"ש"

16.12.2009, 15:11 | סיון איזסקו

הדרמות שאפריקה ישראל מספקת לא פוסקות. יממה לאחר שמונתה נציגות אג"ח נפרדת לסדרה כ"ד של אפריקה ישראל היועץ המשפטי של חברת הביטוח הראל הודיע אתמול כי בשל טעות משרדית הראל הצביע בעד מינוי נציגות נפרדת בעוד שכוונתה הייתה להצביע נגד מינוי נציגות נפרדת. הראל ביקשה מהנאמן לבצע ספירה מחודשת של הקולות כאשר הפעם יספור את קולותיה כמי הצביע נגד מינוי הנציגות הנפרדת.

ספירה חוזרת זו, אם תתבצע, תוביל למצב שלא יהיה רוב למינוי הנציגות. מאחר שהנאמן כבר נעל את האסיפה ומינה את הנציגות, הרי שכעת על מנת להחזיר את הגלגל לאחור הנאמן הודיע כי יפנה לבימ"ש על מנת לקבל הוראות כיצד עליו לפעול.

גיורא לופטיג מחברת BDO זיו האפט חברה לנאמנות המשמשת כנאמן האג"ח כ"ד של אפריקה אמר ל"כלכליסט": "לנציגות שמונתה יש תוקף. אנחנו מקיימים היום ישיבת נציגות ונמשיך לפעול בדרך זו עד שנקבל הוראה אחרת מבימ"ש. בכל מקרה אם הראל מעוניינת לשנות את ההחלטה שהתקבלה באסיפה היא יכולה לדרוש מאיתנו לכנס אסיפת אג"ח נוספת שעל סדר יומה ביטול ההחלטה שהתקבלה בדבר מינוי נציגות נפרד".

על מנת להוכיח כי אכן הכוונה המקורית של הראל, המחזיקה ב-16 מיליון אג"ח ע.נ של אג"ח כ"ד היתה להתנגד למינוי הנציגות הנפרדת וכי בפועל הצביעו בעד בשל טעות משרדית, היועץ המשפטי של הראל צירף אל פנייתו לנאמן האג"ח תצלומים של תכתובות מייל בין מנהלים ההשקעות של הראל. ממסמכים אלו עולה כי יוני שר מודיע לאמיר הסל, משנה למנכ"ל ומנהל חטיבת השקעות בקבוצת הראל כי בכוונתם להתנגד למינוי הנציגות הנפרד ובתגובה כותב לו הסל כי הוא מאשר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות