אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האישה הכניסה מטבע למכונת המזל והגבר משך בידית - של מי הפרס? צילום: בלומברג

האישה הכניסה מטבע למכונת המזל והגבר משך בידית - של מי הפרס?

לאחר מחלוקת שנמשכה חודשים רבים, חילק בית המשפט בצרפת את הפרס בסך שני מיליון יורו בין השניים, והאשה תקבל 80%

16.12.2009, 23:42 | סוכנויות הידיעות

בית משפט בצרפת חילק את הפרס הגדול במכונת מזל בקזינו בין האישה שהכניסה את הכסף למכשיר והגבר שמשך בידית, וסיים מחלוקת שנמשכה חודשים בין השניים.

מארי-הלן ז'רגל הרוויחה 2 מיליון יורו (2.91 מיליון דולר) במרץ מהימור של 50 יורו במכונת מזל, אך שותפה להימורים פרנסיס סון טען לזכות על הרווח שלה כיוון שהוא הפעיל את המכונה. בית המשפט במונפלייה פסק אתמול (ג') שז'רגל תשאיר אצלה 80% מהזכייה, והיתר יועבר לסון, לפי מקור משפטי. הפסיקה היא חידוש משפטי. השופטים ציינו כי "אין הגדרה משפטית של הזוכה במשחק מכונת מזל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
אני חלמתי שמשכתי בידית זה מספיק?
מי ששם את הכסף הוא בעל ההימור הרי ההפעלה של המכונה אינה קשורה לאדם שהפעיל אותה סטטיסטיקה הינה הליך מתמטי ולא מופעל ע"י אדם מסויים. אני אומר מי ששילם זכאי לפרס, אם זאת, אם היא נתנה לבחור להפעיל את הידית, ראוי שהוא יקבל משהו. 10-20% נראה לי לעניין.
פישפיש , תא  |  17.12.09
3.
למגיבים 1 ו-2 טענתכם אינה נכונה
במקרה של לוטו או טוטו או משחקי מזל אחרים, התהליך הוא כשזה שבסופו של דבר יש מפעיל אחר ששולח את הטופס או לוחץ על הכפתור. אבל במקרה של מכונת מזל מי שמראש צפוי להפעיל את המכונה הוא אותו אדם שהחליט להמר ולא מעורב צד ג' שצפוי מראש להשתתף בתהליך. ולכן המסקנה היא שהאדם שהפעיל את המכונה יש לו חלק מסוים בזכייה, שיכול לטעון שמאחר ומדובר במכונת מזל הרי שהפעלתו את המכשיר הביאה את המזל. בניגוד למפעל הפיס שקיים חוזה בלתי כתוב שקיים מפעיל חיצוני מראש. אני דווקא חושב שבית המשפט עשה בשכל שלא חילק חצי חצי כי אכן למי ששם את המטבע יש כביכול את ההחלטה לקחת את הסיכון להמר שזה מרכיב גדול יותר מכל תהליך ההימור.
עורך דין , צודק  |  17.12.09
לכל התגובות